Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Malta – rok 2018 i plany na 2019

2019-03-06

W 2018 r. Maltę odwiedziło 2,6 miliona turystów. Jest to 14% więcej niż w 2017 r. W 2018 r. udzielono łącznie 18,6 miliona noclegów.

Malta

W 2018 r. Maltę odwiedziło 2,6 miliona turystów. Jest to 14% więcej niż w 2017 r. W zeszłym roku udzielono łącznie 18,6 miliona noclegów; prawie połowa turystów (49%) skorzystała z obiektów zbiorowego zakwaterowania.

W porównaniu do innych wysp leżących na Morzu Śródziemnym, turystyka na Malcie w najmniejszym stopniu podlega sezonowości. Dane liczbowe to potwierdzają: tempo wzrostu turystyki od stycznia do czerwca jest wyższe niż w okresie letnim lipiec-wrzesień.

Minister Turystyki dr Konrad Mizzi jest zadowolony z osiągniętych przez Maltę wyników. Malta Tourism Authority ciężko pracowała, aby utrzymać stałą współpracę z tradycyjnymi rynkami oraz dotrzeć do nowych - takich jak Stany Zjednoczone, Australia i Japonia.

W 2019 roku dla rządu priorytetem będzie zdobywanie nowych rynków oraz większa dywersyfikacja oferty turystycznej. Prezes MTA dr Gavin Gulia podkreśla, że dla maltańskiej turystyki ważne jest przyciągnięcie młodego pokolenia turystów, między innymi poprzez organizację imprez o międzynarodowej renomie.

 


Aktualności

Polecamy także:

Wizz Air - 15. urodziny i 200 mln. pasażerów
Pierwszy lot Wizz Air odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu linia rozbudowała swoją flotę do 112 samolotów Airbus, włącznie z...

Walne zgromadzenie ECTAA 2019 w Łodzi
W Łodzi 3 i 4 czerwca odbędzie się półroczne zgromadzenie członków Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ang. European Travel...

Grecos uruchamia czartery z Modlina
Grecos wprowadził do oferty wakacje z wylotem z portu lotniczego Warszawa-Modlin. To 10. lotnisko, z którego w tym sezonie będą latać samoloty z klientami...

Airhelp Score 2019: Gdańsk piątym najlepszym lotniskiem na świecie
Tegoroczny ranking najlepszych lotnisk na świecie AirHelp Score otwiera Hamad International Airport. Kolejne miejsca w czołówce zajęły porty Tokyo International...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności