Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


 Wiosna w PKL - przeglądy i szusowanie

2019-03-19

Polskie Koleje Linowe ruszają z zaplanowanymi wcześniej przeglądami technicznymi urządzeń kolei linowych i linowo - terenowych.  Prace rozpoczną się 24 marca na Górze Żar, w kolejnych tygodniach obejmą pozostałe koleje w ośrodkach PKL. Jeśli dopisze aura na Kasprowym Wierchu narciarze będą mogli szusować aż do 6 maja.

PKL1

To już tradycja, że sezon zimowy trwa najdłużej w Polsce właśnie na Kasprowym Wierchu.     W tym roku na Kasprowym narciarze pojawili się 1 stycznia, a ze świetnie przygotowanych tras przy sprzyjającej pogodzie będą mogli korzystać aż do końca majówki. Naturalna pokrywa śnieżna w niektórych miejscach wciąż sięga 180 cm. Do dyspozycji narciarze mają dwie trasy – w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej, które są obsługiwane przez koleje krzesełkowe. - W tym roku pogoda nam sprzyjała, opady śniegu w Tatrach były rekordowe, narciarze mogą więc planować Wielkanoc i majówkę na Kasprowym Wierchu – mówi Janusz Ryś, prezes zarządu PKL.

Ze względu na przeglądy techniczne kolej na Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów od 6 do 14 maja. W najbliższą niedzielę (24 marca) rozpocznie się przegląd kolei na Górze Żar, który potrwa do 5 kwietnia. Z powodu zaplanowanych przeglądów technicznych z początkiem kwietnia turyści nie wjadą kolejami PKL na Palenicę (od 1 do 12 kwietnia), Górę Parkową (od 1 do 19 kwietnia) i Mosorny Groń (przeglądy ruszą 1 kwietnia). Kolej linowo -terenowa PKL Gubałówka zostanie wyłączona z ruchu pasażerskiego między 8 a 12 kwietnia.

Przeglądy techniczne co roku czasowo wyłączają koleje z eksploatacji wiosną i jesienią. Są niezbędne, by odpowiednio przygotować je do kolejnych sezonów.  - Wszystkie koleje PKL przechodzą także cotygodniowe i comiesięczne kontrole, codziennie przed startem wykonywana jest też jazda testowa. Bezpieczeństwo turystów, podobnie jak wysokie standardy obsługi, jest dla PKL priorytetem – przypomina Janusz Ryś.

Rodzinne zamknięcie sezonu na Jaworzynie Krynickiej

Jaworzyna Krynicka pożegna sezon 23 marca imprezą Winter Fun Day. Na specjalnie przygotowanej trasie numer 3 ośrodka, narciarze, w przebraniach będą rywalizować w konkurencjach, takich jak: najlepszy i najszybszy przejazd, zjazd na jednaj nodze, czy najlepszy zjazd rodzinny. Na najmłodszych czeka malowanie twarzy oraz zimowy mecz piłki nożnej. Będzie też konkurs na najbardziej wymyślne i oryginalne stroje. Na zwycięzców czekają medale i nagrody. W strefie chillout będzie można między innymi pobawić się przy muzyce z DJ-em, wziąć udział w konkursie wiedzy o Jaworzynie, czy skosztować przysmaków z grilla. Stacja narciarska na Jaworzynie Krynickiej będzie czynna do 31 marca. Od 1 kwietnia rozpocznie się planowany przegląd techniczny, który potrwa do 19 kwietnia.


Polecamy

Polecamy także:

Ruszyły zgłoszenia do konkursu EDEN
Od 17. kwietnia obiekty i miejsca, które swoją ofertę opierają na turystyce medycznej, uzdrowiskowej lub SPA i Wellness mogą zgłaszać się do konkursu EDEN na...

CPK - start konsultacji branżowych
Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozpoczęła proces uzgodnień strategicznych z partnerami branżowymi. Podczas inauguracyjnego spotkania, w którym wzięło...

Port Lotniczy Wrocław - świetny pierwszy kwartał
W pierwszym kwartale 2019 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 700 tys. pasażerów. To o 14,2% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najbardziej...

Polskie all inclusive nie tylko w hotelach
Polacy mają coraz wyższe oczekiwania dotyczące warunków wypoczynku. W ubiegłym roku największym powodzeniem cieszyły się hotele o wysokim standardzie, a ponad...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności