Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 ZebraBus połączy Śląsk z Zakopanem

2019-04-16

Już w tę Majówkę będzie można dojechać z Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna bez przesiadek do Zakopanego. Nowe połączenie autobusowe obsłuży po drodze również Chochołowskie Termy, Dolinę Chochołowską oraz Dolinę Kościeliską. Dzięki tej linii Zagłębie i Jaworzno po latach odzyska bezpośredni dojazd w rejon Tatr.

autobus2

Tatry to jeden z najbardziej popularnych celów turystycznych dla mieszkańców największych śląskich i zagłębiowskich miast, dlatego dobre skomunikowanie jest niezmiernie istotne. Rozkład linii autobusowej umożliwi nawet jednodniowe wyjazdy – autobus przyjeżdża do Tatr rano i wraca wieczorem.
W góry lub na plażę
Nowa linia do Zakopanego odjeżdża z Katowic z dworca PKS o godzinie 06:50 – zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Połączenia obsługuje przewoźnik ZebraBus.pl. Po drodze autobusy zatrzymają się w Mysłowicach, Sosnowcu i Jaworznie. Bilety można kupić online za pośrednictwem strony przewoźnika, w kasach biletowych i w wybranych punktach. Dostępne są zniżki dla seniorów, studentów i grup. W promocji można kupić bilet na przejazd nawet za 1 złoty. W Tatrach nowa linia dowiezie turystów m.in. do Chochołowskich Term, Witowa, Doliny Chochołowskiej i do Kościeliska.
– Zapraszam do odwiedzenia Gminy Kościelisko. W naszej gminie znajdują się najpiękniejsze tatrzańskie doliny: Chochołowska i Kościeliska. Z kolei w Kościelisku, w Witowie oraz w Dzianiszu znajduje się duża baza noclegowo-gastronomiczna. To bardzo dobre miejsca na bazę wypadową w Tatry. Bardzo się cieszę z rozwoju połączeń komunikacyjnych obsługujących naszą gminę i gorąco zachęcam do korzystania również z tej oferty transportowej. – mówi wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.
W sąsiedniej gminie Czarny Dunajec znajduje się coraz bardziej popularny wypoczynkowy resort Chochołowskie Termy. To największe termy w Polsce z ponad 30 basenami, zjeżdżalniami, kompleksem wellness i saun oraz nawet prawdziwą plażą z widokiem na Tatry.
Autobusem aż pod same Krupówki
Przystanek końcowy w Zakopanem znajduje się na dolnym końcu Krupówek, tuż obok stacji kolejki na Gubałówkę. Wyjazd powrotny z Zakopanego jest zaplanowany na godzinę 15:55. Z Kościeliska autobus wyjeżdża o 16:05, a z Czarnego Dunajca o 16:35. W przypadku jednodniowych wyjazdów mają turyści 5-6 godzin na spacery lub wypoczynek w gorącej wodzie.

– Warto pamiętać o ofercie transportu publicznego, planując wyjazd w Tatry. Nie trzeba się martwić o parkingi, nie trzeba szukać jak objeżdżać korki. W przypadku dojazdu autobusem nie trzeba nawet z trasy górskiej wracać w to samo miejsce początkowe. Mamy do wyboru aż 5 przystanków, w których zaczynają się lub kończą szlaki turystyczne. Kiedyś wyjazd w góry pociągiem lub autobusem nie było niczym niezwykłym. Zauważaliśmy, że ten trend wraca. – komentuje Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika ZebraBus.pl.
Pociągi w majówkę w Tatry nie dojadą
W czasie tegorocznej majówki nieprzejezdna będzie linia kolejowa do Zakopanego – ze względu na przebiegający remont torów. Pociągi do stolicy polskich Tatr nie dojadą. Warto więc zaplanować podróż w Tatry z wyprzedzeniem – zanim miejsca w alternatywnych połączeniach autobusowych się wyprzedadzą. Kierowcy linii autobusowych umiejętnie i w ramach drogowych możliwości potrafią omijać korki, przez co podróż do stolicy Tatr może się choć trochę skrócić.


Aktualności

Polecamy także:

Wizz Air - 15. urodziny i 200 mln. pasażerów
Pierwszy lot Wizz Air odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu linia rozbudowała swoją flotę do 112 samolotów Airbus, włącznie z...

Walne zgromadzenie ECTAA 2019 w Łodzi
W Łodzi 3 i 4 czerwca odbędzie się półroczne zgromadzenie członków Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ang. European Travel...

Grecos uruchamia czartery z Modlina
Grecos wprowadził do oferty wakacje z wylotem z portu lotniczego Warszawa-Modlin. To 10. lotnisko, z którego w tym sezonie będą latać samoloty z klientami...

Airhelp Score 2019: Gdańsk piątym najlepszym lotniskiem na świecie
Tegoroczny ranking najlepszych lotnisk na świecie AirHelp Score otwiera Hamad International Airport. Kolejne miejsca w czołówce zajęły porty Tokyo International...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności