Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Walne zgromadzenie ECTAA 2019 w Łodzi

2019-05-18

W Łodzi 3 i 4 czerwca odbędzie się półroczne zgromadzenie członków Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ang. European Travel Agent’s and Tour Operators’ Associations) ECTAA.

 Lodz2

Wydarzenie odbywa się na zaproszenie władz miasta Łodzi i przy bliskiej współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną. ECTAA to międzynarodowe stowarzyszenie biur podróży i touroperatorów. Zostało założone w 1961 roku na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Obecnie stowarzyszenie zrzesza 34 państwa, z czego 27 z nich to państwa należące do Unii Europejskiej, Polska przystąpiła do stowarzyszenia w 1998 roku. Obecnym prezesem stowarzyszenia jest Polak, Paweł Niewiadomski – prezes Polskiej Izby Turystyki. ECTAA jest jednym z najważniejszych stowarzyszeń na europejskim rynku turystycznym.

Podczas wizyty w Łodzi, członkowie stowarzyszenia zostaną zakwaterowani w hotelu Vienna House by Andel’s Łódź, tam również odbędzie się walne zgromadzenie. Obiekt noclegowy znajduje się w budynku dawnej przędzalni na terenie Manufaktury, zabytkowy kompleks wyróżnia się fasadą z czerwonej cegły.

- Już w dniu przyjazdu zaprosimy gości do zapoznania się z najważniejszymi atrakcjami Łodzi – mówi Tomasz Koralewski, Prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej – W programie będzie ulica Piotrkowska, dawny kompleks pofabryczny Manufaktury razem z Muzeum Fabryki. Pokażemy również Muzeum Miasta Łodzi mieszczący się w najokazalszym łódzkim pałacu należącym niegdyś do Izraela Poznańskiego. Oprowadzanie zostanie połączone z grą miejską TamTu przygotowaną przez firmę Acora Events, która pozwala poznawać miasto, jego historię i kulturę oraz integrować uczestników w kreatywny sposób. Dzień zakończy się uroczystą kolacją w restauracji Quale przy Narutowicza 48 serwującej dania kuchni polskiej autorstwa mistrza kuchni Pawła Pyry.

W dniu 3 czerwca rozpocznie się część oficjalna półrocznego spotkania członków ECTAA. Tego dnia dla osób towarzyszących gościom zorganizowania będzie wycieczka śladami Łodzi Żydowskiej. Uczestnicy zobaczą takie miejsca jak drugi największy w Europie Cmentarz Żydowski oraz Stację Radegast, która była miejscem wywozu Żydów do hitlerowskich obozów zagłady. W Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapoznają się z bogatym dziedzictwem łódzkich Żydów współtworzących obok Polaków, Niemców i Rosjan Łódź od początku XIX wieku. Obok Centrum zaś znajduje się Park Ocalałych będący miejscem symbolicznym, gdzie drzewa zasadzone zostały przez ocalałych z Holokaustu.


Polecamy

Polecamy także:

Zmiany we władzach PZOT
Polski Związek Organizatorów Turystyki wybrał nowe władze. Na walnym zebraniu na stanowisko prezesa Sławomira Szulca z Exim Tours. W skład nowego zarządu weszli...

Znamy Polskie Marki Turystyczne
Za nami rozstrzygnięcie I naboru w ramach projektu „Polskie Marki Turystyczne” W poniedziałek, 16 września 2019 roku w Reducie Banku Polskiego odbyło się...

Turystyka rośnie o 4 proc.
Takie dane znajdują się w najnowszym Światowym Barometrze Turystyki UNWTO opublikowanym przed 23. zgromadzeniem organizacji. Dane obejmują okres od stycznia do...

Gdzie mieliśmy kłopoty - Europ Assistance Polska podsumowuje
Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych wakacji. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły assistance...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności