Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Podlasie ma potencjał, który warto rozwijać

Województwo podlaskie należy do tych mających bardzo duży potencjał turystyczny. Jednak dotychczas nie był on odpowiednio wykorzystywany. Na szczęście widać, że to się zmienia.

rt 2019 05a 12 

  Ten region Polski, nie bez przyczyny uchodzi za ostoję dzikiej przyrody. To właśnie natura i lasy są w powszechnym przekonaniu wizytówką województwa. Nie jest to zaskakujące, zważywszy że lasy zajmują około 30 proc. jego powierzchni. Dlatego też główne skojarzenia z turystyką w tym województwie dotyczą na ogół Puszczy Białowieskiej czy Knyszyńskiej. Dodatkowo może niektórzy dodadzą Biebrzański Park Narodowy. Oczywiście są to zdecydowanie najmocniejsze marki turystyczne w regionie, ale nie jedyne, które przyciągają tłumy turystów. Co ciekawe, niezwykle atrakcyjny i popularny region, jakim jest Suwalszczyzna, nie zawsze jest łączony z tym województwem. Tymczasem należy on nie tylko do najpopularniejszych wśród turystów, ale także do posiadających najlepiej rozwiniętą infrastrukturę. 

Noclegi

Nierównomierne rozłożenie ruchu turystycznego widać w rozkładzie obiektów noclegowych. Jak wynika z danych GUS, w ubiegłym roku najwięcej obiektów (mających co najmniej 10 miejsc noclegowych) było na terenie powiatów: augustowskiego (42), hajnowskiego (38), białostockiego (34), suwalskiego (24) oraz w mieście Białystok (29). Najmniej obiektów zanotowano w powiatach: kolneńskim i zambrowskim (po 3), bielskim (5) oraz w mieście Łomża (5). 

Cudzoziemcy

Województwo podlaskie powoli, ale systematycznie jest odkrywane przez zagranicznych turystów. Ich liczba jednak waha się w poszczególnych latach i przed decydentami w regionie stoi poważne wyzwanie, jak dobrze promować województwo i jak wspierać rozwój infrastruktury, której dobra jakość jest warunkiem niezbędnym do rozwoju...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 5/2019, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności