Dlaczego warto podróżować?

W dzisiejszych czasach często pada stwierdzenie, że świat stał się mały. Samoloty docierają do najdalszych zakątków głobu, a biura podróży prześcigają się w tworzeniu nowych ofert wycieczek.

 rt 2019 05a 22

  To właśnie podróże wciąż odgrywają istotną rolę w naszym życiu codziennym i są jej nieodłącznym elementem. Co tu dużo mówić, jest to najprostszy sposób na poznanie świata. Wpływają na kształtowanie naszego światopoglądu, poznawanie nowych miejsc, a także wywierają wpływ na nasze samopoczucie psychiczne i odpoczynek fizyczny. 

Podróże kształcą

Najpopularniejszym bodźcem do wyruszenia jest chęć zwiedzania świata. Dostrzeganie, poznawanie i odkrywanie różnic kulturowych otaczających nas w nowym miejscu, przełamywanie stereotypów, sprawdzanie samych siebie – dają wybór. Z pewnością jednym z ważniejszych elementów jest zaspokojenie naszej ciekawości i poznawanie otaczającego go świata. Podróżowanie to nic innego jak odkrywanie. Odkrywamy nie tylko kulturę, ale także zwyczaje i tradycje obcych dla nas miejsc. Wyjeżdżając warto zawsze też spróbować lokalnej kuchni. Odkrywamy też siebie, tworząc opinie, zmieniając je lub weryfikując wcześniejsze przekonania. Udając się w podróż, wychodzimy ze swojej strefy komfortu i sprawdzamy, co za nią się kryje. Może się okazać, że już nigdy nie będziemy chcieli do niej wrócić. Często dzięki wyjazdowi przełamujemy swoje bariery nie tylko językowe – pokonujemy nieśmiałość i nabieramy pewności siebie. Zawsze też istnieje możliwość nawiązania nowych znajomości. Integracja z ludźmi w miejscu, w którym jesteśmy, może okazać się dobrym sposobem na poznanie panujących tam zwyczajów i stwarza możliwość odwiedzenia miejsc mniej popularnych turystycznie, gdzie bywają przeważnie miejscowi. Także samotne podróże dużo nas uczą. W chwilach, gdy jesteśmy zdani na siebie, jesteśmy zmuszeni do pokonywania swoich słabości. Jest to też bardzo dobra metoda uczenia się sprawniejszej organizacji i planowania. Stajemy się lepszymi osobami, rozwijamy zdolności społeczne i emocjonalne, uwalniamy się od uprzedzeń oraz otwieramy na innych. Podróże są także dobrym...Weronika Szabelewska

Wydanie: 5/2019, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail