Pekin w Warszawie

2019-08-28

26 sierpnia w centrum handlowym Blue City w Warszawie odbyła się impreza promocyjna pod hasłem „Magiczny Pekin”. Poprzedziło ją spotkanie z mediami, w którym wzięła udział Wicedyrektor Miejskiego Biura Kultury i Turystyki Pekinu (w randze wiceministra) p. Wan Yue. Podczas inauguracyjnego przemówienia, p. Wan Yue powiedziała, że „władze stolicy Państwa Środka upatrują w wydarzeniu „Magiczny Pekin” szansę na pogłębienie wzajemnego zrozumienia, zapoczątkowania nowych możliwości wspólnego rozwoju oraz zacieśnienia przyjaźni pomiędzy Warszawą a Pekinem”.

 Kopia 2000px Beijing DSC 0485

Pani Wan Yue wspólnie z Wicedyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwoną Majewską poinformowały o nawiązaniu współpracy między organizacjami na rzecz wzajemnego rozwoju turystyki. Iwona Majewska podkreśliła ogromne zainteresowanie turystów z Chin ofertą Mazowsza, w szczególności związaną z postacią Fryderyka Chopina oraz warsztatami artystycznymi w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”.  

Przedstawiciele Miejskiego Biura Kultury i Turystyki w Pekinie, Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie wspólnie przecięli wstęgę, aby w ten symboliczny sposób otworzyć wydarzenie dla publiczności. Znana blogerka Aleksandra Świstow, autorka książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin", opowiedziała o Pekinie, a następnie przyszła pora na konkursy z nagrodami.

Podczas akcji promocyjnej, uczestnicy mieli okazję podziwiać wystawę fotografii, która składała się z ponad 40 zdjęć, portretujących stolicę Chin w jej czterech aspektach: historia, nowoczesność, kultura i życie codzienne. Można było także zwiedzać Pekin za pomocą technologii VR. Na scenie zaprezentowano pokazy tańców chińskich oraz sztuk walki. Do odwiedzin zachęcały specjalnie przygotowane stoiska, gdzie można było poznać kulturę parzenia herbaty, przywdziać chińskie stroje i zrobić sobie zdjęcia, czy samemu stworzyć orientalną operową maskę. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą linii lotniczych Air China i PLL LOT oraz Konsorcjum Polskich Biur Podróży. Pracownicy Chińskiego Centrum Wizowego przybliżali zainteresowanym możliwości uzyskania wizy do Państwa Środka. Całe wydarzenie zgromadziło liczną publiczność.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail