Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Coraz chętniej koleją na dłuższy dystans

2019-11-07

Komfort i czas przejazdu oraz troska o klimat skłaniają nas ku podróży pociągami. Większe zainteresowanie koleją widać w PKP Intercity, które bije kolejne rekordy przewiezionych pasażerów. Pociągami jeździ cały przekrój społeczeństwa – rodzice z dziećmi obok seniorów i studentów. Przeważają podróże między Warszawą a Krakowem, Trójmiastem i Katowicami.

PKP1

Jak wynika z badania „Świadomość zmian klimatycznych”, przeprowadzonych na zlecenie portalu busradar.pl, niemal 92% Polaków uważa, że podróżowanie komunikacją zbiorową jest sposobem na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Jednocześnie wybierając się w dalszą podróż, najczęściej decydujemy się na pociąg. Za tym środkiem transportu przemawia wygoda (33%), czas podróży (27%) i troska o środowisko (26%).

Koleją przez Polskę

Ten zwrot w stronę kolei bardzo dobrze widać na polskich torach. Za przykład może służyć PKP Intercity, które od kilku lat notuje wzrost liczby pasażerów. W 2015 roku było ich ponad 31 mln, rok później już 38,5 mln, a w 2018 r. aż 46,1 mln. Tegoroczny wynik zapowiada się nie mniej imponująco – tylko w ciągu pierwszych trzech kwartałów PKP Intercity przewiozło ponad 36,7 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż przed rokiem. Z największym polskim przewoźnikiem kolejowym podróżuje cały przekrój społeczeństwa, niezależnie od wieku i statusu społecznego.

To pokazuje, że nasza oferta jest coraz bardziej kompleksowa i ściśle odpowiada potrzebom pasażera. Ich rosnącą liczba to dla nas powód do satysfakcji i dalszej pracy nad poprawą jakości usług. Chcemy, by podróże z nami, niezależnie czy w drodze do pracy, czy na wypoczynek, kojarzyły się z dobrze spędzonym czasem – mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowa PKP Intercity.

Studenci rządzą w pociągach

Jedną z wyróżniających się grup pasażerów stanowią studenci. Tych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku było w pociągach PKP Intercity niemal 5,1 miliona, co stanowi 17% wszystkich przewiezionych w tym czasie osób. W stosunku do zeszłego roku przybyło ich w tym okresie 40 tysięcy, czyli tylu, ilu zmieściłoby się w 100 pociągach typu Pendolino. To zasługa m.in. atrakcyjnej oferty – komfortu przejazdu i konkurencyjnej ceny, dzięki ulgom ustawowym honorowanym przez przewoźnika. Dzięki temu studenci mogą kupić bilety na wszystkie relacje i we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity o 51% taniej. Co więcej, ulgi ustawowe łączą się z innymi promocjami spółki, np. Wcześniej Taniej, pozwalającej oszczędzić jeśli planujemy podróż z wyprzedzeniem.

 


Aktualności

Polecamy także:

Zwycięzcy XIII konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej
Podczas Targów World Travel Show PTAK w Nadarzynie Polska Organizacja Turystyczna rozdała nagrody w XIII edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w...

Hotelarskie Perły Rynku Turystycznego
Coroczny dodatek do Rynku Turystycznego, traktujący o hotelach.   Kolejny raz oddajemy w ręce naszych czytelników dodatek przygotowany wraz z redakcją miesięcznika...

Najnowszy numer Rynku Turystycznego
W najnowszym numerze Rynku Turystycznego publikujemy między innymi:   Koniec najstarszego biura podróży Upadek koncernu Thomas Cook, choć był do przewidzenia w...

Programowe wsparcie przemysłu spotkań
21 października w Katowicach podczas Gali Ambasadorów Kongresów Polskich Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Polska Organizacja Turystyczna ogłosiły powstanie...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności