KLM i Air France zawieszają loty do Chin

2020-01-31

Linie KLM i Air France wydały oświadczenie w związku z zachorowaniami w Chinach spowodowanymi przez koronawiarusa. 

virus 1812092 1920

Oświadczenie KLM

KLM uważnie śledzi rozwój wydarzeń w następstwie wybuchu epidemii koronawirusa w Chinach i pozostaje w stałym kontakcie z różnymi krajowymi i międzynarodowymi organami ds. zdrowia, jak też władzami lotniczymi. W oparciu o bieżące i przewidywane zalecenia uzyskane od tych instytucji,  w tym od Światowej Organizacji Zdrowia, KLM zawiesza swoje loty do  Chin następująco:

-od 30 stycznia -zawieszenie bezpośrednich lotów do Chengdu i Hangzhou

- od 31 stycznia - zawieszenie bezpośrednich lotów do Xiamen

Powyższe zmiany obowiązują do 29 lutego br włącznie.

- od 3 lutego do 9 lutego – zawieszenie lotów do Szanghaju i Pekinu

Loty odlatujące z Amsterdamu w niedzielę 2 lutego mają zapewnić jak największej liczbie klientów możliwość powrotu z Pekinu i Szanghaju.

W porozumieniu z odpowiednimi organami KLM podjął już szereg środków ostrożności.  Obejmują one wydawanie masek ochronnych na żądanie członków załogi na pokładzie i w miejscach docelowych.  Ponadto, załogi są zobowiązane zachowywać najwyższy poziom higieny, poprzez między innymi regularne mycie rąk. KLM i jego pracownicy przestrzegają ogólnych wytycznych WHO i RIVM.

KLM będzie nadal ściśle przestrzegać wytycznych wspomnianych władz i organizacji oraz monitorować stan rezerwacji lotów do/z Chin i na tej podstawie będzie podejmować dalsze decyzje.

Pasażerowie KLM z biletami do Chin mogą nadal korzystać z wcześniej ogłoszonych  zasad elastycznej zmiany rezerwacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.klm.com/home/uk/en#/tab=hpTbFlightstatus


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail