Turyści nie zwiększają liczby zakażeń

2021-02-19

Niemiecki Instytut Roberta Kocha zbadał korelację i mechanizm infekcji z ostatnich wakacji. Okazuje się, że wycieczki zorganizowane nie przyczyniły się istotnie do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 Koch

Zdaniem badaczy to raczej podróże pracowników, w tym sezonowych z krajów licznie reprezentowanych w tej grupie (źródłem były kraje jak Kosowo, Chorwacja, Turcja i Rumunia) w znacznie większym stopniu przyczynili się do wzrostu liczby zachorowań niż turyści, dlatego kraje popularne turystycznie jak Francja czy Hiszpania znalazły się na odległych miejscach jako źródła zakażeń.

Zdaniem naukowców z Instytutu Kocha mniejsza liczba infekcji spowodowana przez turystów zwiazana jest również z faktem, że podczas wyjazdów wakacyjnych kontakt z miejscową ludnością był mniej intensywny niż na przykład podczas rodzinnych wyjazdów imigrantów do domu. Również fakt nocowania turystów w hotelach, które mają procedury sanitarne sprzyjał ograniczeniu zakażeń.

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail