przewoźnicy

KLM od 65 lat w Polsce

2021-04-26

W ubiegłą sobotę – 24 kwietnia 2021 r. Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM obchodziły jubileusz 65-lecia lotów między Polską a Holandią. Pierwsze połączenie ustanowiono między Amsterdamem a Warszawą w 1956 roku. Z okazji rocznicy, na warszawskim lotnisku im. Chopina na pasażerów KLM czekały niespodzianki w postaci tulipanów.

klm

Trasę z Amsterdamu do Warszawy zainaugurowano 24 kwietnia 1956 roku, śmigłowcem typu Douglas DC-4 o imieniu „Paramaribo”, który przewiózł sześciu pasażerów, w tym honorowego gościa – burmistrza Amsterdamu.  Początkowo rejs był oferowany dwa razy w tygodniu, a KLM był pierwszą zachodnioeuropejską linią lotniczą, która uruchomiła regularne połączenie z Polską po II wojnie światowej. 

Od ponad 100 lat, KLM jest pionierem w branży lotniczej i najstarszą linią, która nadal działa pod oryginalną nazwą. Aktualnie holenderski przewoźnik oferuje dwa połączenia dziennie z Warszawy do Amsterdamu, ponadto jest obecny w czterech innych polskich miastach – Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Bezpieczne i odpowiedzialne loty, a także zapewnienie ochrony zdrowia pasażerów i załóg stanowią dla KLM najwyższy priorytet od samego początku kryzysu związanego z wybuchem pandemii COVID-19. Linia wprowadziła i nadal stosuje środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na pokładzie, takie jak filtry HEPA, wymóg podróży w maskach ochronnych, specjalne procedury czyszczenia kabin samolotów, czy zmodyfikowany serwis pokładowy. Przewoźnik oferuje w pełni zmienialne bilety na wszystkie loty do 31 grudnia 2021. Bez względu na powód, klienci mogą dokonać bezpłatnej zmiany biletu na inne daty i/lub inny kierunek. Drugą opcją jest rezygnacja z podróży i zwrot środków na kupon podróżny, który podlega wymianie na inną dowolną podróż w przyszłości. A w sytuacji kiedy lot zostanie odwołany przez linię, klienci dodatkowo otrzymują możliwość pełnego zwrotu środków za bilet.


Aktualności

To też może Cię zainteresować







W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail