Nie wszystko płynie

Znaczenie wody jest jasne dla każdego, dlatego też nie trzeba nikogo przekonywać o konieczności oszczędzania tego cennego zasobu. A turystyka ma znaczny wpływ na bilans wodny. Dlatego tak duże znaczenie mają wysiłki, by turystykę uczynić bardziej przyjazną dla środowiska.

r202203rt 244998 318402

O problemie niedoboru wody jest głośno od dawna i, co warte podkreślenia, nie dotyczy on wbrew pozorom tylko odległych, pustynnych regionów świata. Niestety Polska również należy do krajów z deficytem wody. Tymczasem turystyka ma duży wpływ na pogłębianie niedoborów wody, ponieważ przemysł turystyczny pochłania jej ogromne ilości. 

HOTELE NA PUSTYNI

Przykładem wpływu turystyki na bilans wodny może być Maroko. Ten kraj jest popularnym kierunkiem podróży i stale rozbudowuje swoją infrastrukturę turystyczną. Jednak budowa tej infrastruktury na suchych obszarach, a takie stanowią znaczną część powierzchni tego kraju, przynosi negatywne skutki. Hotele budowane są na środku pustyni, wyposażane w duże baseny i ogromne ogrody. Żaden turysta na wakacjach nie...ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 3/2022, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail