Odwiedziło nas prawie sto tysięcy osób

Tworzymy miejsce dla jak najszerszych grup odbiorców – zapraszamy zarówno młodzież szkolną, która może uzupełnić swoją wiedzę z historii najnowszej, jak i dorosłych, w tym seniorów – mówi Robert Ciupa, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

r202203rt 447829 277750

Czym jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności? Czym się zajmuje?

 Śląskie Centrum Wolności i Solidarności to najnowsze, najnowocześniejsze multimedialne muzeum na Śląsku. Najnowsze dlatego, że wystawa stała została otwarta 16 grudnia 2021 r. w 40. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” – najtragiczniejszego wydarzenia stanu wojennego, podczas którego zginęło dziewięciu górników broniących nie tylko kopalni, ale także wolności i godności każdego z nas. Najnowocześniejsze zaś dlatego, że tworząc nową wystawę stałą, przenieśliśmy ciężar narracji na multimedia, elementy interaktywne, filmowe, kreatywne. W naszym muzeum można nie tylko poczytać o danych wydarzeniach, ale i poczuć emocje. To według mnie najlepszy sposób na edukację i poznawanie historii. Dziś w dobie Instagrama, Netflixa i mediów społecznościowych nie da się opowiadać, zwłaszcza młodzieży, o historii w standardowy sposób. Trzeba szukać nowych rozwiązań i tym właśnie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności staramy się zajmować. Zarazem nasza instytucja funkcjonuje już dziesięć lat, a w tym czasie odwiedziło nas prawie sto tysięcy osób, zorganizowaliśmy tysiące zajęć edukacyjnych, warsztatów, wycieczek, wykładów i spotkań. Wyprodukowaliśmy...


Wydanie: 3/2022, WYWIAD
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail