LITWA mniej oczywista

Paradoksalnie kraje położone najbliżej Polski nie zawsze są najlepiej znane. I paradoksalnie oferują możliwość stworzenia oryginalnych i atrakcyjnych programów. Przykładem takiego niedocenianego kraju jest Litwa.

Choć na Litwę udaje się sporo naszych turystów, to jednak zazwyczaj programy tych wycieczek są dość schematyczne i powtarzalne. Na szczęście w ostatnim czasie (przed pandemią) zaczynało się to zmieniać. Kraj naszych sąsiadów oferuje rozmaite sposoby wypoczynku i jest doskonałym miejscem na podróże nie tylko kulturowo-historyczne. Litwa to przecież malownicze wybrzeża Bałtyku z Mierzeją Kurońską i jej niezwykłą przyrodą. To Wilno, ale nie tylko to historyczne, lecz także jako miejsce doskonałe na city breaki. To również kraj oferujący ciekawe kulinaria czy cały wachlarz walorów uzdrowiskowych, zorganizowanych w nowoczesnych ośrodkach SPA i wellness. 

r202204rt 300418 551437

ZDROWIE I RELAKS

Litwa to miejsce, które oferuje niezliczone zasoby naturalne o właściwościach leczniczych – bursztyn, sosny, wody mineralne i wiele innych, które dostarczają turystom naturalnych i odmładzających doświadczeń. Z ostatniego raportu Stowarzyszenia Turystyki Wellness wynika, że największy potencjał wzrostu w turystyce wellness wykazują praktyki i zabiegi oparte na naturalnych zasobach występujących w lokalnych środowiskach. Dodatkowo turyści poszukują uzdrowisk ekologicznych, ośrodków wellness i ośrodków ukierunkowanych na zdrowy styl życia. Litwa posiada wiele bogactw naturalnych, które zachęcają turystów do spędzenia zimnej pory roku w Druskiennikach i innych miejscowościach uzdrowiskowych, gdzie można wzmocnić odporność i zdrowie psychiczne, stosując mieszankę nowoczesnych i starożytnych leków z darów natury. W dawnych czasach litewskie podziemne źródła uważane były za święte ze względu na obfitość leczniczych wód mineralnych, bogatych w wapń, magnez i siarczany. Lecznicze działanie wody mineralnej było znane od dawien dawna, ale tylko ci, którzy rozumieli tajemnice przyrody, wiedzieli, gdzie szukać tego cudu natury.

r202204rt 367906 587599

Obecnie, aby poradzić sobie...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 4/2022, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail