Ubiegły rok i plany w niemieckiej turystyce

W niemieckiej turystyce jak niemal na całym świecie rok 2021 okazał się bardzo zły w porównaniu z latami poprzednimi. Negatywne trendy tak jak w roku 2020 utrzymały się i nie udało się jeszcze zbliżyć do wyników z rekordowego roku 2019.

r202204rt 930026 617546

Kontrast wyników ostatnich dwóch lat jest tym większy, że do roku 2019, ostatniego przed pandemią, przez 10 kolejnych lat niemiecka turystyka biła kolejne rekordy. Tak więc poziom, z którego nastąpił spadek, był naprawdę wysoki. 

DRUGI ROK SPADKÓW

Już w pierwszym roku pandemii tak jak na całym świecie zanotowano gwałtowne spadki wszystkich wskaźników turystycznych. Liczba noclegów wykupionych przez zagranicznych turystów w Niemczech w roku 2020 spadła do poziomu 32 mln, w porównaniu z 89,9 mln w rekordowym roku 2019. Oznaczało to spadek aż o 64,4 proc. Niestety ubiegły rok okazał się pod tym względem jeszcze gorszy. Liczba noclegów zanotowanych w Niemczech spadła jeszcze o 3,1 proc. Jak zauważył prezentujący dane Tomasz Pędzik, dyrektor biura Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) w Polsce, głównym powodem tak słabych wyników było zamknięcie kraju z powodu pandemii. Nie dziwi również fakt, że wśród zagranicznych gości w Niemczech dominowali przyjezdni z Europy – 26,2 mln noclegów w porównaniu z 4,4 mln noclegów turystów z innych części świata. Europejczycy byli główną grupą już przed pandemią, tym bardziej dominowali w roku, gdy podróże były tak bardzo utrudnione. Z tego powodu wyniki niemieckich portów lotniczych nadal znacząco odbiegały od ich normalnego ruchu, choć – co warte podkreślenia – zanotowano tu pewien wzrost względem roku 2020. W okresie styczeń-listopad wyniósł on 14,3 proc. Świadczy to o powolnej odbudowie podróży lotniczych. Czymś, co mimo wszystko może...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 4/2022, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail