atrakcje

Germany.Local.Culture w Poznaniu

2022-06-10

Do Niemiec na rower, na szlak a może na wino? Inspiracji będzie można poszukać na poznańskim Placu Kolegiackim, na którym w najbliższy weekend, czyli 11-12 czerwca 2022 roku, odbędzie się wydarzenie będące częścią kampanii Germany.Local.Culture.

D POz
Wydarzenie będzie jednym z pierwszych na wyremontowanym Placu Kolegiackim, na poznańskim Starym Mieście. Organizatorem jest Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), która prezentuje ofertę turystyczną zachodniego sąsiada Polski pod hasłem #FindYourCityBreak. Partnerem wydarzenia jest Niemiecki Instytut Wina. Podczas wydarzenia można będzie dowiedzieć się więcej o niemieckich atrakcjach turystycznych, szlakach wędrownych i rowerowych oraz winnicach. Warsztaty kulinarne poprowadzi autorka bloga kulinarnego oraz laureatka wielu konkursów kulinarnych – Maja Skorupska, która odkryje przed gośćmi tajniki niemieckich potraw. Szczególnie poznaniaków może zainteresować ich druga część pod tytułem „Kartoffelsalat czy poznański gzik?”.
Natomiast Degustacje niemieckich win poprowadzi dwóch ekspertów. W sobotę będzie nim Tomasz Prange-Barczyński – redaktor naczelny pisma o winie „Ferment”, a w niedzielę Jakub Małecki – sommelier i miłośnik rieslinga.
Prosto z Placu Kolegiacki będzie można udać się na wirtualną wycieczkę po Niemczech, a także całkiem realnie zażyć nieco ruchu. Pomogą w tym energorowery. Dzięki sile mięśni będzie można wycisnąć owocowy sok.
Niemcy to świetny cel podróży dla poszukujących miejsc związanych z przyrodą i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. 104 parki krajobrazowe, 16 parków narodowych i 16 rezerwatów biosfery, 200 tys. kilometrów doskonale oznakowanych szlaków pieszych oraz bajkowe małe miasteczka stwarzają niemal nieograniczone możliwości poznawania atrakcji poza utartymi szlakami i spędzenia bezpiecznego urlopu za granicą, u najbliższego sąsiada Polski.
Zyskującym na popularności trendem jest enoturystyka. Kto nie zna tego słowa nie musi czuć się winny. Wystarczy zapamiętać, że chodzi właśnie o wino. Na mapie Niemiec można odnaleźć aż 13 regionów winiarskich reprezentowanych na poznańskim wydarzeniu przez Niemiecki Instytut Wina. Na urozmaiconych krajobrazowo obszarach uprawy winorośli dojrzewają szlachetne grona, z których powstają między innymi rześkie rieslingi i klasyczne spätburgundery. Rozpieszczane przez klimat wina mają wdzięk i charakter, zaś winnice zapraszają na zwiedzanie i degustacje gości z Polski i nie tylko.
Więcej informacji: https://www.winaniemieckie.pl/ i www.germany.travel.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail