przewoźnicy

Jednak nie będzie porozumienia?

2022-06-21

Przedstawiciele kontrolerów lotów wydali oświadczeni, w którym wyjaśniają problemy w rozmowach z PAŻP. Ich zdaniem rozmowy e zmierzały w innym kierunku niż wynikało to z wcześniejszego porozumienia.

 a book gb629a4857 1280

W oświadczeniu czytamy między innymi:

„ZZKRL wraz z innymi związkami zawodowymi uczestniczy w procesie konsultacyjnym szeregu projektów dokumentów dotyczących organizacji pracy i systemu wynagradzania. Konsultacje obejmują również program rozwoju zawodowego, który ustabilizowałby kwestie pracownicze i zagwarantował bezpieczne funkcjonowanie służb ruchu lotniczego. Program umożliwiłby m.in. zaangażowanie pracowników o dużym doświadczeniu operacyjnym w proces szkolenia przyszłych kontrolerów ruchu lotniczego oraz sprzyjał wykorzystaniu wiedzy eksperckiej kontrolerów ruchu lotniczego w okołooperacyjnych obszarach funkcjonowania Agencji. O jego wdrożenie - wzorem odpowiedników PAŻP w innych krajach europejskich – ZZKRL zabiega od 2015 roku, kiedy to natężenie ruchu lotniczego rok do roku znacząco wzrastało.

(…) Pomimo ogromnej presji czasu, terminu 10 lipca jako ostatecznej daty podpisania porozumienia, zrobimy wszystko żeby uniknąć powtórki z kryzysu z początku maja br. Nie rezygnujemy równocześnie z odbudowania bezpieczeństwa na polskim niebie i sprawiedliwych zasad funkcjonowania Agencji. „

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail