badania rynku

HoReCa zbroi się na lato nad morzem i kusi zarobkami

2023-06-25

Trwa szczytowy okres rekrutacyjny do prac sezonowych w nadmorskich kurortach. Branża HoReCa zachowała względny optymizm przed nadchodzącym latem. Ofert pracy jest nieco więcej niż przed rokiem, ale zainteresowanie nimi jest wyraźnie większe. Zwłaszcza w województwie pomorskim.

Zrzut ekranu 2023 06 25 o 20.34.07

fot. materiał prasowy

Polskie wybrzeże odporne na kryzys

Już minione lata potwierdziły tezę, że bałtyckiego wybrzeża kryzys gospodarczy się nie ima. Nie przeszkodziła pandemia, ani zeszłoroczne osłabienie nastrojów wywołane sytuacją geopolityczną. Nic nie wskazuje na to, by wpływ miało także spowolnienie gospodarcze. Według najróżniejszych aktualnych badań opinii, nad Bałtyk wybiera się minimum co trzeci, a nawet co drugi planujący wakacyjny urlop.

Efekty? Sezon na poszukiwania pracowników zaczął się tradycyjnie w kwietniu. Branża HoReCa zbroi się od kilku, a nawet kilkunastu tygodni i nie może narzekać na zainteresowanie kandydatów. Tylko w maju było ich o 13 proc. więcej i prawie 20 proc. więcej odpowiedzi na ogłoszenia w ujęciu rok do roku. W czerwcu trend utrzymuje się.

Dla przykładu, w porównaniu do przedpandemicznego roku 2019, mowa o 72-proc. wzroście liczby odpowiadających na oferty pracy w województwie pomorskim. Przeciętnie na jedno ogłoszenie przypadają 24 odpowiedzi w pomorskiem i 23 w zachodniopomorskiem.

Średnia liczba odpowiedzi przypadająca na ogłoszenie o pracę w HoReCa w maju


Polecamy
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresować









 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail