prawo

Wnioski do PFR – już nie odrzucane przez VAT-marże

2020-05-04

Okazuje się, że wnioski do Państwowego Funduszu Rozwoju firm rozliczających się w systemie VAT-marża, a więc właściwie wszystkich, które działają w turystyce były odrzucane.

 PFR1

 Jednak jak poinformowała Polska Izba Turystyki, „Mechanizm odwoływał się bezpośrednio do deklaracji VAT-7 i pliku JPK a związane z tym było znaczące zaniżanie weryfikowanych obrotów w stosunku do stanu faktycznego. W wielu przypadkach takie rozwiązanie niemal wykluczało organizatorów turystyki z możliwości skorzystania z pomocy.

Szef PFR Paweł Borys, zapewnił, że odpowiednie poprawki zostały już uwzględnione i od dzisiaj można już poprawnie składać wnioski. Nie jest jednak jeszcze jasne, czy ci, których wnioski z powodu błędu zostały odrzucone będą mogli je korygować w formie korekty czy odwołania. Informacja o tym ma być jeszcze dziś (poniedziałek 4 maja) dostępna.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail