prawo

Bon turystyczny tylko dla zatrudnionych na umowę o pracę

2020-05-12

Bon dla pracowników mających umowy o prace i zarabiający nie więcej niż przeciętne wynagrodzenie (w tym roku 5200 zł brutto). Będzie można z niego skorzystać w ciągu 2 lat. To wstępne założenia przepisów o bonie turystycznym, który miąłby pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Emilewicz

Można będzie za jego pomocą opłacić pakiety usług, pod warunkiem, ze zawierałby on nocleg. Dzięki temu ma on stworzyć możliwość zarobku gestorom bazy noclegowej, ale również touroperatorom, dzięki możliwości kupowania pakietów usług czy pełnych imprez zawierających usługi przewodnickie, muzea, wyżywienie. Szacuje się, że bon będzie mogło odebrać około 7 mln. osób.

Jak wynika z wypowiedzi minister Emilewicz bon ma być stałym rozwiązaniem, nie tylko akcją na czas pandemii. W tym roku na owe 1000 zł w 90 proc. ma złożyć się budżet państwa a w 10 proc. pracodawca. W kolejnych latach proporcje mają się zmieniać w ten sposób, by udział państwa malał.

 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail