hotele

Pierwszy hotel Mercure w Albanii

2024-03-19

Accor, ogłasza otwarcie Mercure Tirana, pierwszego hotelu tej marki w Albanii. Nowy hotel wprowadza gości w bogate dziedzictwo kulturowe Albanii w myśl programu Mercure Discover Local.

Mercure Tirana fasada

Hotel Mercure Tirana oferuje 64 dobrze wyposażone pokoje i nowoczesne wnętrza ozdobione dziełami sztuki inspirowanymi lokalną kulturą. Znajdująca się na miejscu restauracja Berat, ze spektakularnym tarasem, oferuje szerokie menu i wybór albańskich win, a także szereg międzynarodowych i regionalnych przysmaków. Wśród pozostałych udogodnień znajduje się podniebny bar z malowniczym widokiem na panoramę Tirany oraz basen na dachu.

Hotele Mercure oferują znacznie więcej niż tylko przestrzeń do wypoczynku i snu – są one zaprojektowane jako miejsca do odkryć i eksploracji. Od początku istnienia, tj. od roku  1973 roku, Mercure stawia sobie za cel uświadamianie i przybliżanie gościom skarbów miejsc, w których się znajdują. Marka ma stale rosnącą liczbę ponad 960 hoteli w przeszło 65 krajach, obejmujących teraz również Albanię.

W 2023 roku Albania przyjęła rekordową liczbę ponad 10 milionów 10 turystów i oczekuje, że będzie kontynuować pozytywną dynamikę w nadchodzących latach. Jej stolica, Tirana, należy do najbardziej słonecznych miast w Europie, co czyni ją doskonałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok.

- Hotele Mercure są znane z oferowania autentycznych lokalnych doświadczeń w wielu cieszących się popularnością destynacjach na całym świecie. Z olśniewającymi wybrzeżami, bogatą historią i kulturą Albania przyciąga międzynarodowych podróżnych, a najnowsza lokalizacja hotelu Mercure pozwoli nam oferować jeszcze więcej doświadczeń gościom, którzy chcą odkrywać ten dynamicznie zmieniający się kraj –powiedział Frank Reul, VP – Development Accor Premium, Midscale & Economy Eastern Europe, Balkans, Italy & Greece.

- To ważne otwarcie pozwala nam nie tylko zaprezentować Albanię, większej liczbie podróżnych, ale jednocześnie daje nam możliwość wprowadzenia wysokich standardów gościnności Mercure do naszego kraju. Ta kombinacja lokalnego uroku i światowej jakości pozwoli nam jeszcze lepiej ugościć naszych gości i zapewnić im niezapomniany pobyt w Tiranie – added Bulent Suzer, Mercure Tirana General Manager.

Położony w pobliżu jednej z najważniejszych autostrad w Albanii, która łączy stolicę z nadmorskim miastem Durrës, Mercure Tirana oferuje komfortowy pobyt w stolicy, blisko lotniska w Tiranie i popularnych lokalnych atrakcji, w tym Placu Skanderbega i kilku dzielnic handlowych. Centrum konferencyjne hotelu może pomieścić do 120 gości na wydarzeniach. Wszechstronne sale konferencyjne wyposażone są w nowoczesną technologię, dużo naturalnego światła i posiadają prosty design, aby zwiększyć koncentrację i kreatywność. Hol i ogródek restauracyjny hotelu oferują przerwy kawowe podczas biznesowych lub prywatnych wydarzeń.

Mercure uczestniczy w programie lojalnościowym ALL - Accor Live Limitless – oferującym dostęp do szerokiej gamy nagród, usług i doświadczeń lifestylowych. Inne hotele Accor w Albanii to między innymi Mövenpick Hotel Lalez Durres, położony na wybrzeżu Adriatyku. 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail