Sądeckie - Beskidy w najlepszym wydaniu

Sądecczyzna jest regionem z wyjątkowym potencjałem turystycznym. Co ważne, jest znana wśród ludzi lubiących aktywny wypoczynek, zwłaszcza zaś wędrówki po górach. Natomiast nieco mniej kojarzy się jako region turystyki kulturowej.

rt-2014-04-23

rt-2014-04-24

Tymczasem region oferuje również spore możliwości dla turystyki kulturowej. Dzięki temu można tworzyć interesujące oferty łączące różne formy wypoczynku. To umożliwia zaoferowanie klientom pobytu urozmaiconego, a zarazem mogącego zadowolić różnorodne grupy. Dodatkowym atutem jest wysoki poziom tutejszej bazy noclegowej. Turyści mają do dyspozycji ponad 20 tys. miejsc noclegowych, w tym około 4 tys. w sanatoriach i blisko 3 tys. w gospodarstwach agroturystycznych.

Drewniane skarby

rt-2014-04-25

rt-2014-04-26

Stwierdzenie, co jest największym atutem Sądecczyzny, jest naprawdę trudne, jednak ubiegłoroczny wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO powoduje, że drewniane cerkwie, a w szczególności cerkiew w Powroźniku, stają się perłami w koronie regionu. Wzniesiono je w okresie od XVI do XIX wieku jako świątynie społeczności wyznania prawosławnego i grecko-katolickiego. Większość z nich znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. W sumie jest na nim 237 obiektów (są to cerkwie, kościoły, kaplice i inne, świeckie budowle) z czego aż 46 znajduje się w powiecie nowosądeckim. Wśród nich jest wspomniana cerkiew w Powroźniku (jedna z najstarszych cerkwi typu łemkowskiego w całych Karpatach) oraz obiekty m.in. w: Binczarowej, Ptaszkowej, Szczawniku, Wojkowej, Złockiem, Andrzejówce, Bereście, Boguszy, Chomranicach, Czyrnej, Dubnem, Jastrzębiku, Juście, Kąclowej, Królowej Górnej, Krużlowej, Krynicy Zdroju, Leluchowie, Łosiu, Miliku, Mochnaczce Niżnej, Mogilnie, Moszczenicy Niżnej, Muszynie, Muszynce, Piorunce, Podolu, Polanach, Polnej, Przydonicy, Rożnowie, Starym Sączu, Stróżach, Tabaszowej, Tyliczu, Wielogłowach, Wierchomli Wielkiej oraz Nowym Sączu. Szlak jest dobrze oznaczony i opisany (są między innymi znaki przy drogach i tablice informacyjne przy obiektach). W sezonie letnim wszystkie obiekty, które są udostępnione do zwiedzania, otwarte są w tych samych godzinach. Warto pamiętać, że te niezwykłe obiekty, które nam wydają się oczywiste (wszak są tam „od...

Wydanie: 1/2014, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail