Interaktywny wirtualny świat w turystyce, kulturze i sferze publicznej

Oculus Rift – okulary wirtualnej rzeczywistości, które w 2012 r. miały swoją premierę, a już w przyszłym roku zapowiadane są przez właściciela Facebooka i Oculusa w wersji konsumenckiej, pozostają na razie znane głównie zapalonym graczom. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mogą również znaleźć zastosowanie w wielu innych dziedzinach życia.

rs-2014-11-47

To urządzenie połączone z komputerem wyświetla obraz, który ulega dynamicznym zmianom zgodnie z ruchami głowy użytkownika, dając efekt rozglądania się w otoczeniu, zupełnie tak jak w realnym świecie. Nie ma się co dziwić, że nowinka technologiczna, o której mowa, pojawiając się na różnych imprezach, wzbudza ogromne zainteresowanie. Trzeba przyznać, że to całkiem ciekawe przeżycie pospacerować po nieistniejącym pałacu albo przejść się podziemnym korytarzem kolei. Pojawienie się Oculusa na targach turystycznych TT Warsaw prowokuje pytanie o rolę i możliwości wykorzystania całej sfery nowoczesnych technologii w turystyce oraz różnych dziedzinach z nią związanych.

– Należy zaznaczyć, że gogle w wersji dev kit 2, prezentowane na targach, nie są doskonałe i cierpią na przykład na nadmierną „pikselizację”, ale mamy nadzieję, że to choroba wieku dziecięcego i niedługo minie. Będzie można w pełni wykorzystać walory Oculusa – mówi Lucyna Caban z Fundacji Rara Avis, zajmującej się wspieraniem przy pomocy nowoczesnych technologii działalności podmiotów w wielu sferach życia społecznego i biznesu, między innymi w turystyce, kulturze, sztuce, nauce czy architekturze.

– Rozwiązania takie jak wirtualna rzeczywistość, wizualizacje czy animacje 2D i 3D oraz aplikacje interaktywne czy AR (rozszerzona rzeczywistość), wykorzystując często również Oculusa, pozwalają zaistnieć wszelkiego rodzaju obiektom, w...

Wydanie: 9/2014, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail