Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Zmiany na rynku turystycznym w ostatnich latach

Kim jest współczesny turysta i czego oczekuje, wybierając się w podróż? Z roku na rok, wraz z rozwojem globalizacji i nowych trendów w stylu i trybie życia, możemy obserwować, w jakim kierunku rozwija się rynek turystyki lokalnej w Polsce. Dominik Pietrzyk, z krakowskiej firmy City Tour Polska, opowiada o dzisiejszym obliczu sektora, w którym działa od prawie dekady.

rt 2017 05ay 40

 

 

  Za sprawą intensywnej pracy i dynamicznego stylu życia turyści coraz częściej korzystają z krótszych urlopów. Decydują się na destynacje z krótkim czasem podróży i łatwym dostępem komunikacyjnym. Są jednocześnie przygotowani na wydanie większej sumy pieniędzy podczas takiego pobytu. Wzrasta popyt na wyjazdy okołoweekendowe, intensywne, oferujące aktywne i różnorodne spędzanie czasu. W roku 2015 i w I półroczu 2016 najwięcej turystów spędziło u nas od jednego do trzech noclegów (52 proc.), kolejna grupa – od czterech do siedmiu (31 proc.). W stosunku do roku 2014 średni pobyt turysty zagranicznego w roku 2015 skrócił się o 11 proc....Dominik Pietrzyk. Autor pracuje dla krakowskiej firmy City Tour Polska

Wydanie: 5/2017, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne