Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Dubaj ma najdłuższą tyrolkę na świecie

2017-12-12

Zjazd ma długość – 1 km, prędkość – 80 km/godz., wysokość – 170 m: nowa kolejka XLine to aż DWIE tyrolki zapewniające podwójną porcję wrażeń w dubajskiej marinie.

XLine Dubai Marina 2

Tyrolka XLine znajduje się w kompleksie Dubai Marina i jest nie tylko najdłuższą na świecie miejską tyrolką, ale również jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. Co więcej, ma aż 1 kilometr długości i nachylenie 16°, przez co pozwala na przejazdy ze średnią prędkością 80 kilometrów na godzinę.

XLine wzorowany jest na kolejce, która otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall nad słynnymi dubajskimi fontannami (Dubai Fountain). Oparta na wcześniejszym modelu nowa kolejka XLine: jest dwa razy dłuższa, a co więcej, pary śmiałków mogą przeżyć ekstremalny, gładki i bezpieczny przejazd wspólnie, korzystając z dwóch równolegle poprowadzonych lin. Można frunąc z jednej z wież Amwaj w JBR na wysokości 170 metrów między drapaczami chmur i nad wodą w dół na taras kompleksu Dubai Marina Mall.

W odpowiedzi na sukces pierwszej tyrolki XLine, nowa wersja będzie również dostępna przez ograniczony czas dla gości i mieszkańców* Dubaju. Już teraz można zarezerwować sobie przejazd. Każdy, kto skorzysta z XLine, może podzielić się z całym światem swoimi wrażeniami dzięki zamontowanej na kasku kamerze Go-Pro, z której zdjęcia i video można otrzymać po przejeździe e-mailem.

- Po wielkim sukcesie pierwszej tyrolki XLine, zapragnęliśmy podnieść poprzeczkę i zaproponować zarówno mieszkańcom, jak i gościom Dubaju prawdziwe przeżycie w stylu XDubai. Wynik zapiera dech w piersi: dwie, najdłuższe, jeżeli chodzi o miasta, tyrolki na świecie w jednym z najbardziej dynamicznych miejsc naszego globu - przekonuje Mohammed Javad, dyrektor generalny XDubai.

Dwie tyrolki poprowadzono równolegle. Z XLine może skorzystać 16 osób na godzinę, a każdy może zjechać, czy sfrunąć z kimś z rodziny, przyjaciół czy z pracy.  Rodzina i znajomi osób zjeżdżających mogą przyglądać się temu wyczynowi z promenady na marinie (Marina Promenade) obok centrum Dubai Marina Mall.

Przedsięwzięcie wymagało szczegółowych planów i przygotowań, w tym podjęcia znacznych środków bezpieczeństwa, testów, dostosowania się do najsurowszych standardów w branży. Udało się je zrealizować dzięki ścisłej współpracy między poszczególnymi zainteresowanymi stronami, a przede wszystkim dzięki partnerom, do których należy punkt startu i lądowania, Dubai Properties i Emaar.

Przejazd XLine będzie kosztować 650 AED za osobę lub 1200 AED za dwie osoby, specjalne, zredagowane wideo i zdjęcia w cenie. Atrakcja będzie czynna od niedzieli do czwartku w godz. od 10:00 do 18:00  i od piątku do soboty w godz. od 10:00 do 19:00.


Aktualności

Polecamy także:

Warszawa zagra w nowym koreańskim serialu
Warszawa stanie się sceną dla nowego serialu koreańskiego, którego oglądalność może wynieść ponad 10 milionów odbiorców. Zdjęcia do serialu TERIUS BEHIND ME...

Enter Air - 1,5 mln pasażerów
Enter Air przewiózł w 2017 r. na polskim rynku ponad 1,5 mln pasażerów (wzrost o 28 proc.) i umocnił pozycję lidera przewozów świadczonych dla biur podróży....

Rekord Grupy Lufthansa w Polsce
Lufthansa Group odnotowuje stale rosnącą liczbę pasażerów przewożonych z i do Polski. Lufthansa, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines przewiozły łącznie...

Inauguracyjne posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VII kadencji
5 kwietnia 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VII kadencji....

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne