Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Kongres PIT: nowe prawo turystyczne – etap, nie meta

Ponad 130 delegatów spotkało się w egipskim Marsa Alam na kongresie Polskiej Izy Turystyki. Oficjalne hasło „Przełomowe zmiany w prawie turystycznym: wyzwania i problemy” dokładnie określiło dominujący temat obrad.

rt 2017 12ae 17 

  Kongres rozpoczął się tuż po uchwaleniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (podpisanej przez prezydenta 7 grudnia 2017 r.), nic więc dziwnego, że nadchodząca nowa rzeczywistość prawna zdominowała zarówno obrady, jak i rozmowy kuluarowe. 

Zmiany, zmiany, zmiany

W otwierającym kongres wystąpieniu prezes PIT Paweł Niewiadomski podkreślił, że to najważniejsza od wielu lat zmiana w prawie turystycznym, która powinna przynieść branży wiele korzyści, z wyeliminowaniem szarej strefy oraz uporządkowaniem rynku na czele. Przestrzegł jednocześnie, że wpływ nowego prawa na polski rynek turystyczny będzie zależał od jego stosowania, którego nauczyć się muszą wszystkie podmioty, zarówno po stronie branży, jak i administracji państwowej oraz samorządowej. Czasu na przygotowanie się do nadchodzących zmian wystarczy (ustawa zacznie obowiązywać 1 lipca 2018 r.) pod warunkiem, że przygotowania zaczną się już. Chodzi zarówno o kwestie podstawowe, jak choćby opracowanie nowych...Marcin Lewicki

Wydanie: 12/2017, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne