Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Dżerba oferta kompletna

Tunezja, a wraz z nią Dżerba, to miejsce, w którym Polacy odkryli masową turystykę czarterową. I choć wiele się od tego czasu wydarzyło, wciąż mogą zachwycić i zadowolić wielu turystów. To najlepsza wizytówka Tunezji.

 

 rt 2017 12ae 28

  Dżerba z punktu widzenia turystyki jest bytem odrębnym i samoistnym. Choć już Rzymianie w czasach swojego tu panowania połączyli ją z lądem, to jednak wciąż jest ona osobną destynacją. Oczywiście zarówno mieszkańcy, jak i cały system funkcjonowania nie różnią się od Tunezji, której wszak są integralną częścią. Najczęściej używanym na wyspie językiem nie jest – jak na kontynencie – arabski, ale berberyjski. Tu również zamieszkuje największa część tunezyjskiej społeczności żydowskiej. Są tu liczne synagogi, z których synagoga El-Ghriba w wiosce Er-Riadh jest jedną z atrakcji turystycznych wyspy. Ta barwna historia wyspy, gdzie osiedlali się Arabowie, Berberowie, Żydzi czy Europejczycy, znajduje swoje odbicie w archeologii. Na mającej nieco ponad 500 km kw. wyspie znajduje się ponad 400 stanowisk archeologicznych. Najważniejsze ośrodki turystyczne skupione są na wschodnim wybrzeżu. Turystyka jest dla wyspy podstawową gałęzią gospodarki. Wybudowano tu liczne hotele o różnym standardzie. Jest też kasyno i pole golfowe. Wszystko po to, by ściągnąć turystów o różnych potrzebach i różnych możliwościach finansowych. 

Wyspa nie...Andrzej Ja rczewski

Wydanie: 12/2017, PREZENTACJE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne