Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Liderzy coraz silniejsi

Największym portem lotniczym w Polsce pozostaje Lotnisko Chopina w Warszawie. Najmniej popularnym Radom – to najkrótsze podsumowanie roku 2017 w polskich portach lotniczych.

rt 2018 06e 46

Gwałtowny wzrost ruchu lotniczego pasażerskiego siłą rzeczy przełożył się na wyniki portów lotniczych. Wzrosła zarówno liczba pasażerów, jak i operacji lotniczych. Z danych podawanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego wynika, że polskie porty lotnicze obsłużyły dokładnie 39 972 294 pasażerów. Jednak ponieważ dane nie obejmują osób podróżujących tranzytem oraz obsłużonych w operacji General Aviation, w rzeczywistości było ich znacznie więcej. Rok wcześniej pasażerów w naszych portach było ponad 34 mln. Był więc to wzrost wynoszący ponad 17,54 proc. Wzrosła również liczba operacji lotniczych z 309 663 do 341 199, a więc o 10,2 proc. Widać więc, że znacznie wzrósł współczynnik wypełnienia samolotów.

Warszawa – liderem

Jeśli chodzi o największy port lotniczy, to nie ma tu żadnego zaskoczenia: pozostaje nim Lotnisko Chopina w Warszawie. W ubiegłym roku z jego usług skorzystało ponad 2 mln pasażerów. Interesujące jest to, że był to imponujący skok, wynoszący aż 22,94 proc., względem roku 2016, kiedy to z lotniska na warszawskim Okęciu korzystało 12,8 mln pasażerów. Był to największy wzrost w skali kraju zarówno procentowy, jak i w liczbach bezwzględnych. Również liczba operacji w ubiegłym roku znacznie wzrosła z przeszło 138,9 tys. do ponad 157 tys., czyli o ponad 13 proc., a więc nieco lepiej niż średnio w całym kraju. Widać zatem, że warszawskie lotnisko zbiera coraz większą część ruchu. Okęcie zwiększa swoje udziały w polskim rynku przewozów. W 2015 r. 36,8 proc. pasażerów...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 5/2018, TEMAT MIESIĄCA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne