Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


 Miasto nie tylko dla bankierów

Frankfurt nad Menem to dla większości osób przede wszystkim centrum finansowe nie tylko Niemiec, ale wręcz Europy. Tymczasem jest to miejsce, w którym można obcować nie tylko z raportami giełdowymi i bilansami największych banków, ale także z historią, sztuką czy dobrą kuchnią.

 rt 2018 10z 15

O markę centrum biznesowego oraz ogromnego hubu Frankfurt starać się już nie musi. Włodarze miasta najwyraźniej postanowili pokazać jego inną twarz – miasta kultury, historii i rozrywki. Frankfurt ma bardzo starą metrykę, sięgającą jeszcze czasów rzymskich. Stosunkowo szybko, ze względu na doskonałe położenie, stał się jednym z ważnych europejskich miast. Można uznać, że kluczowym ośrodkiem jest od czasów Karolingów. Oczywiście, w tak długim czasie miasto przeżywało lepsze i gorsze okresy. Dziś jednak historia jest jednym z atutów, które mają przyciągnąć nad Men jeszcze więcej turystów. Jeśli chodzi o turystykę biznesową, to Frankfurt narzekać nie może. Będąc siedzibą tylu instytucji finansowych, z Europejskim Bankiem Centralnym na czele, ma się zagwarantowany ruch biznesowy. Do tego ogromny hub, jakim jest frankfurcki port lotniczy, doskonale ułatwia nie tylko podróż do miasta, ale również tranzyt, który siłą rzeczy generuje zawsze jakiś dodatkowy ruch dla samego miasta. Frankfurcki port lotniczy jest największy w Niemczech i obsługuje rocznie około 450 tys. operacji lotniczych. Zapewnia bezpośrednie połączenia do około 60 miast w Europie. Jeśli do tego dodać połączenia kolejowe czy autobusowe – widać, jak wielkim węzłem komunikacyjnym jest Frankfurt i jak duży ruch tu panuje. Jednak okazuje się, że miejscowe władze postanowiły wyciągnąć z turystyki jeszcze więcej. 

Nowe stare miasto

Frankfurcka starówka nie została od razu po zniszczeniach wojennych odbudowana. Przez lata na jej miejscu...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 10/2018, PREZENTACJE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności