Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Wrost ceny w świetle nowych przepisów

Organizator turystyki przed rozpoczęciem imprezy turystycznej może dokonać jednostronnie zmiany warunków umowy o udział w imprezie turystycznej wyłącznie w sytuacjach określonych w ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Jedną z nich jest zmiana ceny.

 rt 2018 10z 20

  Po zawarciu umowy o udział w imprezie turystycznej podwyższenie ceny jest możliwe wyłącznie wówczas, gdy w umowie wyraźnie zastrzeżono taką możliwość oraz gdy równocześnie w umowie zastrzeżono możliwość obniżki ceny. W umowie o udział w imprezie turystycznej jest określone, w jaki sposób będą obliczane zmiany cen. Tak więc organizator turystyki musi wpisać możliwość podwyżki ceny do umowy – w przeciwnym razie nie będzie mógł tego uczynić. Cena ustalona w umowie o udział w imprezie turystycznej nie może być podwyższona w ciągu 20 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. 

Tak było

W poprzedniej ustawie o usługach turystycznych cena ustalona w umowie nie mogła być podwyższona, chyba że umowa wyraźnie przewidywała możliwość podwyższenia ceny, a organizator turystyki udokumentował wpływ na podwyższenie ceny przez jedną z następujących okoliczności: • wzrost kosztów transportu, • wzrost opłat urzędowych, podatków lub opłat należnych za takie usługi, jak lotniskowe, załadunkowe lub przeładunkowe w portach morskich i lotniczych, • wzrost kursów walut. W ciągu 20 dni przed datą wyjazdu cena ustalona w umowie nie mogła być podwyższona. Agnieszka Jezierska-Markocka

Wydanie: 10/2018, PRAWO
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail