Rekordowy ruch w Izraelu – w tym z Polski

Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki opublikowało informacje na temat turystyki przyjazdowej do tego niewielkiego państwa na Bliskim Wschodzie.

 

  Pokazują one, że w październiku przybyło najwięcej podróżnych w historii kraju. Według izraelskiego Centralnego Biura Statystycznego zarejestrowano ok. 486 tys. przyjazdów, co oznaczało wzrost o 14 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od stycznia do października Izrael odwiedziło 3,4 mln osób, czyli o ok. 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Turysta średnio przebywał w tym kraju osiem dni. – W październiku padł historyczny rekord z niespotykaną dotąd liczbą prawie pół miliona turystów, którzy odwiedzili Izrael w ciągu miesiąca. Turystyka przyjazdowa ma znaczący wpływ zarówno na gospodarkę Izraela, jak i na jego wizerunek. Jestem przekonany, że nadal będziemy świadkami gwałtownego wzrostu liczby turystów przybywających do Izraela i zakończymy rok kolejnym rekordem – powiedział Yariv Levin, minister turystyki Izraela. Ministerstwo opublikowało również dane dotyczące narodowości przyjeżdżających turystów. W pierwszych dziesięciu miesiącach roku wyjechało tam o 90 proc. więcej naszych rodaków niż w analogicznym okresie 2017 r. Dokładne dane na koniec września 2018 r. mówią o 118,9 tys. Polaków, rok wcześniej było ich 57,3 tys.


Wydanie: 11/2018, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail