Gruzja czeka na polskich turystów

Gruzja jest przykładem kraju, który w krótkim czasie z niszowego celu dla wytrawnych podróżników stał się popularnym kierunkiem, wybieranym przez zwykłych turystów. Nic dziwnego, skoro mówimy o kraju, który ma do zaoferowania zarówno piękne, wysokie góry, jak i ciepłe morze oraz plaże, o barwnej kulturze i wspaniałych zabytkach nie wspominając.

 rt 2018 11z 13

  O skali tego wciąż trwającego boomu mówią statystyki. W ubiegłym roku ten kaukaski kraj odwiedziło 7,5 mln zagranicznych turystów. To oznacza, że było ich dwa razy więcej, niż liczy cała ludność Gruzji. Co ważne, było ich o 18,8 proc. więcej niż w roku 2016. Wprawdzie dominującą część tej liczby stanowią goście z krajów ościennych (Armenii, Azerbejdżanu, Turcji i Rosji), ale również podróżni z Europy przyjeżdżają coraz liczniej. Częściowe dane za bieżący rok opublikowane przez Gruzińską Narodową Agencję Turystyczną pokazują, że należy spodziewać się również znacznego, zapewne dwucyfrowego wzrostu liczby wizyt. Na tym poziomie powinna wzrosnąć również liczba turystów europejskich. W tej grupie najliczniej pojawiają się w Gruzji Brytyjczycy, Holendrzy, Hiszpanie, Francuzi i Niemcy, a i nasi turyści licznie odwiedzają ten kraj. Tak lawinowy wzrost liczby turystów był chyba zaskoczeniem dla samych Gruzinów. Jednak dziś baza noclegowa i infrastruktura nie odbiega od ogólnie przyjętych standardów. Obecnie według oficjalnych statystyk w Gruzji działa około 1,9 tys. hoteli, które oferują ponad 66 tys. łóżek. Jeśli chodzi o atrakcyjność turystyczną, to tak naprawdę cały kraj ma coś do zaoferowania. Wybór miejsca zależy od oczekiwań i rodzaju uprawianej turystyki. 

Wewnętrzna Kartlia

To jeden z popularniejszych wśród turystów regionów Gruzji, położony w środkowej części kraju. Najbardziej znanym miastem, będącym zarazem stolicą Wewnętrznej Kartlii jest...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 11/2018, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail