Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Chorwacja atrakcyjna również zimą

Chorwacji jako niezwykle atrakcyjnego kierunku turystycznego nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Dynamika ruchu turystycznego w tym kraju jest najlepszą wizytówką. Jednak warte zauważenia jest to, że ta dynamika dotyczy nie tylko sezonu letniego.

 rt 2018 12z 16

  Ten piękny kraj nad Adriatykiem należy do ulubionych przez Polaków miejsc letniego wypoczynku. Choć na pierwszy rzut oka w oficjalnych polskich statystykach biur podróży Chorwacja nie znajduje się w wąskiej czołówce, to trzeba pamiętać, że wynika to z faktu, iż polscy turyści, udający się tam niezwykle chętnie, często sami organizują sobie podróż lub wykupują imprezy z dojazdem własnym. W rezultacie spora liczba odwiedzających nie jest uwzględniana w rozmaitych zestawieniach robionych na podstawie danych z głównych biur podróży czy systemów rezerwacyjnych. Sytuacja ta jednak zmienia się o tyle, że wraz z rozwojem połączeń lotniczych między Polską a Chorwacją większa liczba podróżnych z Polski zostanie uwzględniona w naszych statystykach. 

Nie tylko lato

O letnich atrakcjach Chorwacji napisano już wiele i choć jest w tym kraju jeszcze sporo do odkrycia, bo pomimo niezwykle długiej linii brzegowej ma on do zaoferowania znacznie więcej niż ciepłe morze, plaże i możliwość opalania. Miłośnicy kultury, historii mogą właśnie w tych chłodniejszych okresach roku delektować się pamiątkami dawnych dziejów od antyku po cza sy nowożytne. Jest to o tyle interesująca propozycja, że unika się tłumów, które w wysokim sezonie pojawiają się w najciekawszych miejscach. Do tego również jesienią czy zimą w Chorwacji odbywa się wiele interesujących imprez, które mogą być doskonałym pretekstem do wypadu na szybki city break lub dłuższy pobyt. Wiele atrakcji jest wtedy udostępnianych turystom w niższej cenie lub wręcz bezpłatnie. To właśnie zimą organizowana jest w Chorwacji Noc Muzeów.

Korzystając z takich okazji, można stworzyć interesujący i bogaty program w bardzo atrakcyjnej cenie. Również oferta gastronomiczna jest zimą atrakcyjna. Wprawdzie wiele lokali, zwłaszcza w mniejszych, typowo turystycznych miejscowościach, po sezonie jest zamykanych, jednak oferta tych, które wciąż działają, jest wystarczająco bogata i atrakcyjna. Brak tłumów i pospiechu, typowego dla wysokiego sezonu umożliwia spokojne delektowanie się kuchnią charakterystyczną dla różnych regionów Chorwacji. Warto zresztą pamiętać, że jeśli chodzi o wybrzeże, to przez większą część zimy panują tam temperatury takie, jakie u nas spotykamy raczej wiosną, i to nie tą wczesną. Kilkanaście stopni i słoneczna pogoda są tam czymś normalnym. Turysta zawieziony w takie miejsce nie musi więc zabierać kurtki puchowej (choć od wiatru i jednak czasem deszczu ochrona się przyda) i może spokojnie korzystać choćby ze spacerów. 

Adwent a potem karnawał

Jarmarki adwentowe to stara europejska tradycja, która dziś wraca do łask i staje się jedną z poważnych atrakcji turystycznych. Miasta europejskie prześcigają się w ofertach. Jarmarki przed świętami Bożego Narodzenia...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 12/2018, PREZENTACJE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności