Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Trzy lata działania MSiT

Ministerstwo Sportu i Turystyki podsumowało ostatnie trzy lata działalności pod kierownictwem Witolda Bańki. Znaczną część podsumowania zajmuje działalność na polu sportowym, jednak i turystyka znalazła w podsumowaniu swoje miejsce.

 rt 2018 12z 21

  Turystyka to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin gospodarki Polski. Wkład tej gałęzi do narodowego PKB bliski jest 6 proc., a cały sektor turystyczny tworzy prawie 700 tys. miejsc pracy – tak na wstępie podkreślono znaczenie turystyki dla polskiej gospodarki, co zawsze warte jest odnotowania, by zwiększać świadomość wpływu tej branży. 

Nowe przepisy

Nie powinno zaskakiwać, że w dziedzinie turystyki za jedno z najważniejszych osiągnięć uznano nową ustawę o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Przepisy te wprowadziły do polskiego prawa nową unijną dyrektywę regulującą rynek usług turystycznych. Za jedną z najważniejszych zmian ministerstwo uznało regulacje dotyczące sprzedaży usług łączonych, czyli tzw. pakietowania. Rzeczywiście, w tej dziedzinie po pierwszym lipca tego roku, czyli po wejściu w życie ustawy, mamy zupełnie nową rzeczywistość. Powiązane z tym są Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Usług Turystycznych oraz nowy system, który tę bazę obsługuje. Poprzedni, nie tyle system informatyczny, ile sposób prowadzenia powodował, że była ona częściowo nieaktualna. Teraz faktycznie jest z tym zdecydowanie lepiej. 

Fundusz gwarancyjny

Kolejny punkt, który wylicza w swej prezentacji resort, to Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jak możemy przeczytać, TFG „stanowi II filar zabezpieczenia finansowego na wypadek...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 12/2018, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności