Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Kuchnia, przyroda i festiwale

Dania, choć położona stosunkowo blisko naszego kraju, wciąż jest dla wielu Polaków krajem stosunkowo mało znanym. Tymczasem na turystów czekają tu liczne atrakcje. Do tego ten niewielki kraj ma coś do zaoferowania przez cały rok.

 rt 2019 12a 14

  W świadomości wielu osób ten skandynawski kraj ogranicza się do Półwyspu Jutlandzkiego i ewentualnie stołecznej Kopenhagi. Pomijając odległą, największą wyspę świata – Grenlandię, na turystów czeka jeszcze ponad 400 innych wysp. Są one bardzo różnorodne i mają swoją specyfikę. Dzięki temu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Do tego większość wysp jest dość dobrze skomunikowana. Niektóre są połączone z innymi lub ze stałym lądem mostami. Zdecydowana większość ma komfortowe połączenia promowe. Biorąc pod uwagę dzisiejszy standard jednostek obsługujących takie połączenia, sama podróż staje atrakcją samą w sobie. 

Lolland, Falster

Z punktu widzenia Duńczyków obie te wyspy leżą na morzach południowych. Oczywiście nie chodzi tu o wody tropikalne, ale położenie względem głównego terytorium. Lolland jest jedną z największych wysp należących do Danii. Jest połączona mostem z sąsiednią wyspą Falster, ta zaś z Zelandą. Na obu wyspach zobaczymy krajobrazy zapierające dech w piersiach, malownicze miasteczka i zabytkowe dwory. Na północ od Lolland znajduje się szereg małych wysepek – Smålandsfarvandet, na których można...Andrzej Jarczewsk

Wydanie: 12/2019, PREZENTACJE
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail