Nowi włodarze turystyki

Zgodnie z oczekiwaniami, Andrzej Gut-Mostowy otrzymał nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Będzie również pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki.

Andrzej Gut-Mostowy jest posłem z listy Porozumienie Jarosława Gowina. Pochodzi ze znanej rodziny z Podhala. Niemal całe życie związany jest z turystyką. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Wydziału Ekonomiki Obrotu, ze specjalnością Gospodarka Turystyczna. Na tej samej uczelni ukończył studia d o k t o r a n c k i e , a w styczniu 2005 r. otworzył przewód doktorski na Wydziale Finansów. Był posłem V, VI, VII oraz obecnej, IX kadencji, w której zanim otrzymał nominację na wiceministra, został przewodniczącym podkomisji stałej do spraw turystyki, a także członkiem Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Infrastruktury. Decyzją nowego wiceministra na stanowisko dyrektora departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju powołano Rafała Szlachtę. Nowy dyrektor urodził się w roku 1977 w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz doktorantem na warszawskiej AWF na Wydziale Zarządzania. Był wielokrotnym mistrzem Polski w muaythai. Jest prezesem polskiego Związku Muaythai oraz wiceprezydentem Światowej Federacji Muaythai IFMA z siedzibą w Tajlandii.

rt 2020 01a 02

rt 2020 01a 01

 

 

 


Wydanie: 1/2020, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail