Turystyczna zima Polaków

Zimowym wyjazdom Polaków przyjrzał się portal Triverna.pl. Jak wynika z raportu, aż 88 proc. planuje przynajmniej jeden wyjazd do końca lutego. Zimą zwykle zostajemy w kraju – za granicę wybiera się tylko co trzecia osoba. Trzeba jednak pamiętać, że podróże te obejmują również wizyty u rodziny czy przyjaciół, a tych choćby w okresie Świąt Bożego Narodzenia odbywamy wyjątkowo dużo.

Co zniechęca do zimowych wyjazdów pozostałe 12 proc. Polaków? Przede wszystkim niekorzystna pogoda oraz krótsze dni, utrudniające zwiedzanie nowych miejsc. Wśród osób, które nie podróżują zimą, co piąta przyznaje, że woli zostać w domu, by zaoszczędzić pieniądze na wakacyjne wyjazdy. 

Tłoczne ferie

Większość z nas nie potrzebuje specjalnego powodu, by zaplanować zimowy wyjazd. Blisko co czwarta osoba wyjeżdża w związku ze świętami lub sylwestrem. Podróżujemy również w pierwszych miesiącach roku, gdy nadchodzą ferie zimowe. To właśnie w przypadającym na ten okres szczycie zimowego sezonu na wyjazd najczęściej decyduje się 27 proc. badanych. Gorącym okresem w kalendarzu są również walentynki. Jak wynika ze statystyk Triverna.pl, romantyczne wypady zwykle planujemy raczej spontanicznie. W pierwszym kwartale 2019 r. najwięcej rezerwacji Polacy dokonywali bowiem właśnie w pierwszych dwóch tygodniach lutego. 

Przede wszystkim góry

Niemal sześciu na 10 ankietowanych deklaruje, że zimą najczęściej decyduje się na krajowy wyjazd. Celem podróży są zwykle polskie góry – wybiera je co druga osoba, która zimą zostaje w Polsce. Co szósty badany wyjeżdża do któregoś z polskich miast, a 4 proc. spędza wolne zimowe dni nad Bałtykiem. Pierwsza trójka najchętniej wybieranych kierunków zimowych podróży w Polsce (góry, miasta, morze) prezentuje się tak jak w ubiegłym roku, kiedy na Triverna.pl przyglądaliśmy się krajowym podróżom rodaków. Jakie są nasze ulubione miejsca na zimowy wyjazd? Wśród osób, które wskazały lokalizację w Polsce,...


Wydanie: 1/2020, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail