Wykorzystaj czas na rozwój

Wiele osób, mimo obecnie trudnej sytuacji w branży, nie wyobraża sobie życia bez turystyki. To ich cały świat. Czas koronawirusa można przeczekać w stagnacji lub wykorzystać na rozwój. Jest kilka projektów edukacyjnych, które zasługują na szczególną uwagę.

rt 2020 08a 20

Pewnie wielu pracowników turystyki zastanawiało się ostatnio, czy dalsza praca w turystyce ma sens. Kryzysy zdarzają się, ale świat nie lubi próżni, dlatego prędzej czy później sytuacja wróci do normy. To, co jest trudne, to przeczekanie trudnych czasów. Osoby pracujące w branży są z reguły bardzo aktywne. Potrzebują zadań do wykonania i poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy. Trudno im odnaleźć się w sytuacji, kiedy nie mogą podróżować, spotykać się z ludźmi i realizować swoich pasji. Mają zbyt dużo wolnego czasu. Aby dobrze spożytkować sezon zimowy, można zainwestować w siebie. Postawić na rozwój kompetencji. Zwłaszcza że dostępnych jest wiele projektów, z których można pozyskać dofinansowanie na studia, kursy i szkolenia. 

Dofinansowanie na kształcenie

Możesz dostać pieniądze na pokrycie nawet 85 proc. kosztów studiów, kursów i szkoleń. Zapoznaj się z wybranymi projektami.

● Kierunek Kariera oraz Kierunek Kariera Zawodowa – projekty prowadzone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Aby wziąć w nich udział, trzeba być związanym z Małopolską – pracować (lub uczyć się) i mieszkać w tym województwie. Z projektu otrzymuje się bony szkoleniowe, którymi można zapłacić np. za studia podyplomowe, szkolenia językowe, kursy kompetencji ogólnych lub szkolenia o charakterze zawodowym. Wkład własny wynosi zaledwie 15 proc. Projekt skierowany jest do osób między 25. a 50. rokiem życia z wykształceniem maksimum średnim oraz do osób powyżej 50. roku życia bez względu na wykształcenie. Szczegółowe informacje na https://kierunek.pociagdokariery.pl/.

● Moja praca w turystyce – wzrost kompetencji pracowników sektora turystycznego – projekt, którego operatorem jest Polska Izba Turystyki, skierowany do pracowników turystyki i hotelarstwa. Aby wziąć w nim udział, trzeba być zatrudnionym na umowę o pracę, a działalność firmy musi być zakwalifikowana do PKD N.79 – działalność organizatorów turystyki, pośredników i agentów turystycznych oraz pozostała działalność...


Wydanie: 8/2020, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail