Rafał Szlachta prezesem POT

Nominację nowemu prezesowi wręczył minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Rafał Szlachta zajął miejsce odwołanego w tym miesiącu Roberta Andrzejczyka. Wcześniej był dyrektorem Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i wygrał konkurs na prezesa POT.

 

rt 2020 10a 01

Rada Polskiej Organizacji Turystycznej prawie jednomyślnie podjęła uchwałę pozytywnie oceniającą Rafała Szlachtę: 14 członków głosowało za, jeden wstrzymał się od głosu. Rafał Szlachta ma czterdzieści trzy lata. Pracował jako dyplomata, biznesmen i międzynarodowy działacz na rzecz sportu i turystyki. Czynnie uprawiał Muaythai – był wielokrotnie mistrzem polski oraz zdobył tytuł mistrza świata, posiada 14. stopień Khan muaythai. Był również sędzią w tej dyscyplinie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pełniąc funkcje m.in. prezesa Polskiego Związku Muaythai, wiceprezydenta Światowej Federacji Muaythai IFMA oraz sekretarza generalnego Europejskiej Federacji Muaythai (EMF). Podczas pełnienia tych funkcji kierował projektami międzynarodowymi oraz zarządzał dużym zespołem. Od stycznia 2020 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Turystyki w ministerstwach odpowiadających za gospodarkę. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja. Ukończył również Studium Administracji Terytorialnej i Rządowej z zakresu administracji państwowej i terytorialnej. Posiada też tytuł zawodowego menadżera sportu oraz tytuł zawodowego menadżera imprez sportowych. Uzyskał je kolejno w latach 2000, 2001 w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu. W 2019 r. rozpoczął rozprawę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania. Biegle posługuje się językami angielskim i rosyjskim.  Rafał Szlachta prezesem POT Nominację nowemu prezesowi wręczył minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Rafał Szlachta zajął miejsce odwołanego w tym miesiącu Roberta Andrzejczyka. Wcześniej był dyrektorem Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i wygrał konkurs na prezesa POT.

 

 


Wydanie: 12/2020, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail