europa

Malta wznawia dzialalność turystyczną 1 czerwca

2021-04-01

Szybkie tempo szczepień na Malcie oraz w innych krajach sprawia, że międzynarodowe podróże stają się co raz bardziej osiągalne. Szczepienia powodują, że ryzyko zachorowania maleje, zarówno wśród mieszkańców, jak i samych podróżników. Malta znacznie wyprzedza większość krajów pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. W związku z tym, od 1 czerwca zostanie wznowiony międzynarodowy ruch turystyczny, wykorzystując wypracowane już wcześniej kryteria podziału krajów, z których przybywają turyści, na trzy strefy, nawiązujące do kolorów sygnalizacji świetlnej.

Malta pxab

Lista czerwona/bursztynowa: swobodnie mogą podróżować jedynie osoby zaszczepione obiema dawkami szczepionki, przybywające z krajów UE i z krajów, z którymi Malta zawarła bilateralne Umowy Zdrowotne (Health Agreement). Szczepienie musi być wykonane najpóźniej na 10 dni przed podróżą. Przed przybyciem na Maltę należy okazać dowód szczepienia.

Uwaga: Malta jest zobligowana do przestrzegania zasad określonych w UE (i strefie Schengen) dla podróżnych przybywających spoza krajów UE.

Lista bursztynowa: osoby niezaszczepione, przybywające z krajów bursztynowych muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie później niż 72 godziny przed przylotem na Maltę.

Lista zielona: mieszkańcy krajów wpisanych na zieloną listę mogą bez żadnych ograniczeń podróżować na Maltę.

Malta zajmuje drugie, po Wielkiej Brytanii, miejsce w Europie pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. 40% osób dorosłych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Codziennie odsetek zaszczepionej populacji wzrasta o 1%, a rząd maltański dokłada wszelkich starań, aby przyspieszyć tempo szczepień. Wszystko to sprawia, że Wyspy Maltańskie będą bezpiecznym i pewnym wyborem przyszłego kierunku podróży.

„Malta jest bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich podróżników. Turystyka odgrywa kluczową rolę w krajowej gospodarce, dlatego cieszymy się, że od 1 czerwca 2021 r. będziemy mogli powitać przyjezdnych z Polski. Mieszkańcy Malty nie mogą się doczekać powrotu turystów, którzy pokochali nasze słońce, kulturę, jedzenie i gościnność”.

„Malta wdrożyła protokoły bezpieczeństwa Sunny&Safe COVID. Dzięki temu odwiedzający mogą mieć pewność, że wszystkie restauracje, obiekty noclegowe i punkty usługowe będą przestrzegać zasad sanitarnych i pilnować bezpieczeństwa” podkreśla Malta Tourism Authority.

Clayton Bartolo, maltański Minister Turystyki i Ochrony Konsumentów, powiedział: „Zdrowie i bezpieczeństwo naszych obywateli i turystów zawsze będzie dla nas największym priorytetem. Dzięki wdrażanemu programowi szczepień, kraj może powoli i bezpiecznie wznawiać ruch turystyczny zgodnie z ogłoszonymi zasadami”.

Polscy turyści już niedługo będą mogli odwiedzać w celach wypoczynkowych i biznesowych Archipelag Wysp Maltańskich, składający się z trzech siostrzanych wysp – Malty, Gozo i Comino. Malta Tourism Authority wkrótce rozpocznie nową kampanię promocyjną Feel Free Again, której głównym celem będzie zachęcanie podróżnych do ponownego planowania, rezerwowania i podróżowania na Maltę. Kampania ma także inspirować do odkrywania najpiękniejszych zakątków wysp oraz cieszenia się odzyskanym poczuciem wolności, jakie niesie ze sobą podróżowanie.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail