Traveltech

Nowości w BedBooking

2022-11-27

Analiza danych w obiektach noclegowych dla gestorów, statystyki, raporty - to podstawa do podejmowania decyzji dotyczących funkcjonowania firmy i rozwoju biznesu.

BedBooking 2

BedBooking podążając za gestorami oraz ich potrzebami wdrożył nowa wersję systemu rezerwacji noclegów. Wersja Web App 2.9.9 oraz 2.9.10 jest dostępna dla użytkowników na komputerach, a w ciągu najbliższych tygodni będzie dostępna również dla użytkowników aplikacji.

Statystyki, bo o nich mowa, zostały rozbudowane, dostosowane do potrzeb zgłaszanych przez właścicieli małych i średnich obiektów noclegowych.

Nowa funkcjonalność w BedBooking pozwala gestorom analizować dane swoich obiektów. Okno statystyk składa się z modułów, które odpowiadają za wskaźniki obiektów. Panel pozwala również na wybór zakresu prezentowanych danych.

Na tą chwilę użytkownicy mają możliwość korzystania ze statystyk w przeglądarkowej wersji BedBooking. Więcej szczegółów o możliwościach na stronie internetowej www.bed-booking.com

Moduły znajdują się w Statystykach?

-        Łączne dochody - pokazuje łączne dochody w wybranym okresie. Można również sprawdzić jaka kwota tych dochodów została już opłacona, ile czeka na płatność oraz jakie są dochody z usług dodatkowych.

-        Obłożenie - dzięki niemu gestor może dowiedzieć się jakie było średnie obłożenie w wybranym przez siebie okresie.

-        Dochody i obłożenie - wykres pokazujący jak kształtowały się dochody oraz obłożenie obiektu na przestrzeni czasu.

-        Ilość rezerwacji - łączna ilość rezerwacji w wybranym okresie.

-        Booking window - średni czas od wykonania rezerwacji do dnia zameldowania. Pozwala na maksymalizowanie dochodów poprzez dostosowanie cen do popytu w danym okresie.

-        Ilość rezerwacji anulowanych

-        RevPAR - wskaźnik pokazujący jaki jest średni przychód z pokoju w obiekcie. Jeśli obłożenie obiektu jest małe, RevPAR również będzie mniejszy, gdyż bierze pod uwagę jakie jest obłożenie obiektu.

-        ADR - średni przychód za wynajętą noc.

-        Średnia długość rezerwacji

-        Pochodzenie rezerwacji - wykres kołowy, który pokazuje rozłożenie rezerwacji ze względu na kanał sprzedaży, z którego pochodzi.

-        Pochodzenie dochodów  - wykres kołowy, który pokazuje rozłożenie dochodów ze względu na kanał sprzedaży, z którego pochodzi.

-        Podpowiedzi - kilka wskazówek o niektórych wskaźnikach.

Gestor ma możliwość dowolnego wyboru okresu, dla którego chce przeanalizować dane. Dodatkowo może wybrać okres porównawczy. W takiej sytuacji każdy z modułów pokaże procentowe zmiany we wskaźnikach pomiędzy okresem podstawowym, a porównawczym. Pozwala to na przykład porównać sezon letni tego roku z ubiegłorocznym lub na przykład porównać okres świąteczny z okresem noworocznym.

Dodatkowo gestor może wybrać do analizy jedynie kilka ze wszystkich pokoi w swoim obiekcie. Jest to bardzo elastyczne narzędzie, które umożliwia kreowanie dowolnie statystyk obiektu noclegowego.

Statystyki mają nowoczesny interfejs, który został całkowicie przeprojektowany specjalnie dla nich.

Nowa funkcjonalność w systemie rezerwacji noclegów BedBooking nie jest spotykana w tak rozbudowanej i prostej do użycia formie w innych rozwiązaniach na rynku.

“Jest to kierunek, którym chcemy rozwijać naszą aplikację. Chcemy być nadal pomocni dla właścicieli lub zarządzających obiektami noclegowymi” - Dawid Łukasiewicz - CEO BedBooking sp. z o.o.

W kolejnych krokach zostanie wdrożona funkcjonalności statystyk na urządzeniach mobilnych.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail