Airbnb we współpracy z Departamentem Gospodarki i Turystyki Dubaju (DET) ogłosiło uruchomienie centrum pracy zdalnej w Dubaju, punktu kompleksowej obsługi dla początkujących pracowników zdalnych.
Na początku tego roku Airbnb uruchomiło inicjatywę „Żyj i pracuj gdziekolwiek”, aby wskazać różne kierunki turystyczne przyjazne pracownikom. Dubaj został wybrany jako jeden z 20 kierunków na świecie, obok m.in. Wysp Kanaryjskich, Tajlandii i Karaibów. Dzięki programowi „Żyj i pracuj gdziekolwiek” Airbnb oraz Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju będą promować miasto wśród pracowników zdalnych poszukujących zakwaterowania i wskazówek dotyczących ich długoterminowych pobytów. Miliony ludzi są coraz bardziej elastyczne w kwestii miejsca zamieszkania i pracy. Mniej więcej jeden na pięciu gości na całym świecie korzystał z Airbnb do pracy zdalnej podczas podróży w 2021 r.
Trend ten utrzymywał się w pierwszym kwartale 2022 r., a długoterminowe pobyty były na rekordowo wysokim poziomie – ich wielkość wzrosła ponaddwukrotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 r. liczba wyszukiwań podróży międzynarodowych w pojedynkę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w celu długoterminowego pobytu również wzrosła o ponad 280 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Dubaj znalazł się w pierwszej trójce miast na świecie, w których najliczniej mieszkają nomadzi na stanowiskach kierowniczych w 2022 r. według Savills Executive Nomad Index. Miasto jest już domem dla ponad 200 narodowości, które cieszą się wieloma możliwościami rozwoju kariery i ofertami dotyczącymi stylu życia.
Od światowej klasy sklepów detalicznych po restauracje nagrodzone gwiazdkami Michelin i lokalną kuchnię, piaszczyste plaże, parki tematyczne oraz ciekawą ofertę kulturalną – Dubaj ponownie jest gotowy na powitanie gości ze świata, tym razem we współpracy z Airbnb. Airbnb opublikowało niedawno przewodnik dla administracji publicznej i kierunków, w którym przedstawiono zalecenia dotyczące tego, w jaki sposób społeczności mogą skorzystać ekonomicznie na wzroście liczby pracowników zdalnych.