Siedem convention bureaux, 13 organizatorów podróży motywacyjnych (ITC) oraz 17 profesjonalnych organizatorów kongresów (PCO) otrzymało rekomendacje Poland Convention Bureau POT na lata 2023-2024.
Na spotkaniu organizowanym przez PCB – Biuro Spotkań i Wydarzeń Polskiej Organizacji Turystycznej wręczono certyfikaty dla convention bureaux oraz profesjonalnych organizatorów spotkań i wydarzeń (PCO i ITC). Po pozytywnej weryfikacji dokumentów złożonych do programów rekomendacji, certyfikaty otrzymało 21 podmiotów gospodarczych (niektóre w podwójnej kategorii) oraz siedem miejskich i regionalnych convention bureaux. Wśród wyróżnionych znalazły się również nowe podmioty. – W roku 2022 Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej obchodziło 20-lecie swojej działalności, a od kilku miesięcy funkcjonuje jako Biuro Spotkań i Wydarzeń w POT.
To, co pozostaje niezmienne, to wsparcie dla profesjonalnych partnerów polskiego przemysłu spotkań. Dziś w Warszawie wręczyliśmy 37 certyfikatów z rekomendacjami POT, które są potwierdzeniem ich profesjonalizmu i wysokiej jakości świadczonych przez nich usług – powiedział Marcin Różycki, wiceprezes POT. Polska Organizacja Turystyczna od prawie 20 lat realizuje programy rekomendacji PCO, ITC i CB, które służą profesjonalizacji polskiej branży spotkań poprzez rozwijanie usług konferencyjnych w naszym kraju, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności oraz umacnianie pozycji zawodowej osób działających na rynku spotkań przez współpracę międzynarodową. – Cieszy mnie fakt, że Poland Convention Bureau niezmiennie kontynuuje program rekomendacji, który odgrywa ważną rolę w przyciąganiu międzynarodowych wydarzeń do Polski.
Warto podkreślić, iż regulaminy programów zostały przez nas zaktualizowane i przystosowane do nowej rzeczywistości, czyli hybrydyzacji i digitalizacji wydarzeń konferencyjnych – zaznaczyła Aneta Książek, kierownik Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau. Jak dodała Aneta Książek, rekomendowane podmioty powinny również wykazać się innymi działaniami dowodzącymi ich profesjonalizacji, takimi jak posiadane certyfikaty, członkostwo w stowarzyszeniach i organizacjach międzynarodowych, nagrody branżowe czy przykłady działań podejmowanych w duchu zrównoważonego rozwoju, mających na celu zminimalizowanie negatywnego, a zwiększenie pozytywnego oddziaływania na otoczenie i lokalną społeczność. Ceremonia wręczenia certyfikatów była częścią spotkania przedstawicieli przemysłu spotkań oraz biur odpowiedzialnych za promocję kierunku.
Podczas tegorocznego wydarzenia zainaugurowano również nowy projekt pod nazwą Laboratorium Twórców (Eventprofs Creators Lab), który zainaugurowała sesja inspiracji z ekspertkami Natashą de Caiado Castro i Dagmarą Platą-Alf.