Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych z wyjątkową ofertą

Tyskie Browary Książęce zapraszają do jednej z najnowocześniejszych i najszybszych rozlewni piwa w Polsce, należącej do nielicznych dostępnych dla zwiedzających. Jest to rozszerzenie obecnej oferty Centrum Wycieczkowego, która pozwala zwiedzić zabytkowy browar, gdzie piwo jest nieprzerwanie warzone od blisko 400 lat.

rt 2023 07 289793 456701

Zwiedzanie rozlewni będzie możliwe od 1 sierpnia br. W trakcie wycieczki przewodnik przeprowadzi zwiedzających przez linie rozlewu do butelek i puszek, przypomni historię linii rozlewniczych oraz opakowań używanych w browarze, przedstawi ciekawostki i dane związane z rekordową wydajnością tyskich linii. Zwiedzający zobaczą ogromną myjkę butelek działającą na zasadzie zmywarki kuchennej, która mieści jednorazowo ponad 24 tys. butelek, a proces mycia trwa 22 minuty. Będzie można też podpatrzyć kontrolę jakości butelek po umyciu oraz proces ich napełniania i kapslowania przez tzw. monobloki, a także napełnianie i zamykanie puszek, dodatkowo można zapoznać się z procesem kontroli poziomu nalewu piwa i etykietowaniem butelek. Niektóre z urządzeń znajdujące się w dziale rozlewu Tyskich Browarów Książęcych są dostępne jedynie w kilku browarach na świecie. – W ciągu 284 dni w Tyskich Browarach Książęcych rozlewa się do butelek i puszek tyle piwa, że układając je jedna na drugiej, stworzylibyśmy wieżę sięgającą Księżyca i mającą blisko 385 tys. km wysokości. W sezonie w ciągu jednego dnia z browaru może wyjechać nawet 300 ciężarówek z piwem. W ciągu godziny napełniamy 150 tys. puszek i 60 tys. butelek. Z całodziennego rozlewu linii puszkowych można by ułożyć trasę Tychy – Wiedeń… i z powrotem, czyli ok. 600 km! To jedna z najszybszych i najbardziej nowoczesnych rozlewni piwa w Polsce, a nasze Centrum Wycieczkowe jako jedno z nielicznych udostępnia ją zwiedzającym – mówi Marcin Mietluk, trener rozlewu Tyskich Browarów Książęcych. Dotychczas trasa zwiedzania browaru obejmowała zabytkową i nadal czynną warzelnię z 1915 r. z miedzianymi kadziami i wnętrzem zdobionym biało-błękitną majoliką, Domek Piwowara, Dom Kawalera, neobarokową Willę Müllera, dawną bednarnię, smolarnię i familoki. Podczas zwiedzania poznaje się także historię Tyskich Browarów Książęcych, etapy powstawania piwa – najstarszego napoju alkoholowego świata, profile sensoryczne piw Tyskie i Książęce, piwne style i zasady piwnej kultury.


Wydanie: 7/2023, AKTUALNOŚCI


 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail