Traveltech

Niemiecka Centrala Turystyki po raz czwarty z rzędu wyróżniona w konkursie TOP 100 innowacji

2024-02-08

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz czwarty z rzędu została wyróżniona w konkursie "TOP 100 - najbardziej innowacyjne firmy średniej wielkości" w kategorii B tj. od 51 do 200 pracowników.

 DZT1

W procesie aplikacyjnym DZT wykazała jak duże znaczenie ma innowacyjne zarządzanie jako integralna część ogólnego zarządzania firmą. Tym samym DZT wykazała, że organizacja zapewnia ciągły przepływ wiedzy fachowej i krótki czas reakcji na rozwój technologiczny w zmiennym otoczeniu rynkowym.

DZT przedstawiła swoją strategię zrównoważonego rozwoju i projekty mające na celu jej realizację, w tym szczegółowy system pomiaru, monitorowania i analizy procesów pracy w ramach własnej organizacji, procesów zewnętrznych w globalnych działaniach marketingowych oraz wpływu turystyki, także do Niemiec na środowisko. W zgłoszeniu uwzględniono również projekt Open Data/ Knowledge Graph, trendy związane z turystyką zrównoważoną oraz aplikacje wirtualnej rzeczywistości dotyczące niemieckich krajobrazów.

- Klimat dla innowacyjności jest częścią DNA Niemieckiej Centrali Turystyki . Dzięki wczesnej identyfikacji trendów turystycznych, badaniu ich praktycznych zastosowań i dzieleniu się doświadczeniami zdobytymi w projektach pilotażowych z naszymi branżowymi partnerami, skutecznie przyczyniamy się do pozycjonowania Niemiec jako nowoczesnego i przyszłościowego celu podróży - wyjaśnia Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki.

Najlepsze projekty, które zgłosiliśmy do konkursu innowacyjnego, pokazują również znaczenie, jakie transformacja cyfrowa i zaangażowanie w podróże przyjazne dla klimatu i środowiska mają w naszej pracy operacyjnej".

Od 1993 r. znak TOP 100 jest wyrazem uznania dla szczególnej innowacyjności i ponadprzeciętnych sukcesów innowacyjnych firm średniej wielkości. Centralnym elementem konkursu jest naukowy proces selekcji, który muszą przejść uczestnicy. W imieniu firmy Compamedia, która jest organizatorem konkursu, badacz innowacji prof. dr Nikolaus Franke i jego zespół analizują ponad 100 wskaźników innowacyjności z pięciu kategorii: kierownictwo najwyższego szczebla promujące innowacje, klimat dla innowacji, innowacyjne procesy i organizacja, orientacja zewnętrzna/otwarta innowacja i sukces innowacji.

Jury zwraca szczególną uwagę na to, jak ważny jest cel innowacji w firmie, czy dominują rutyny i nawyki, czy też firma jest w stanie zakwestionować obecne status quo, myśleć kreatywnie i w nowy sposób oraz z powodzeniem zaistnieć na rynku.
Mentorem TOP 100 jest dziennikarz naukowy Ranga Yogeshwar. Partnerami projektu są Towarzystwo Promocji Badań Stosowanych Fraunhofer oraz stowarzyszenie BVMW dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jako partnerzy medialni towarzyszą porównaniu firm Manager Magazin, Impulse i ZEIT.
Więcej informacji na stronie www.top100.de.

 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail