Malta – rekordowy rok i duży udział Polaków

Ubiegły rok zakończył się przekroczeniem magicznej bariery 3 mln turystów, którzy w tym czasie odwiedzili Maltę. To historyczny rekord, w którym spory udział przypadł gościom z Polski.

rt 2024 02 183624 184896Rok 2023 był szczególnym okresem w historii maltańskiej turystyki. Został przekroczony psychologiczny próg liczby turystów, którzy odwiedzili ten śródziemnomorski kraj. W zeszłym roku gościło tu ponad 3 mln osób. Porównując to z rokiem 2019 – rekordowym okresem dla maltańskiej turystyki – był to wzrost o ponad 8 proc. Większa liczba przybyszy z zagranicy przełożyła się również na większe wpływy do budżetu tego kraju. W 2023 r. turyści zasilili maltańską gospodarkę kwotą 2,7 mld euro – o 20 proc. więcej aniżeli we wspomnianym roku 2019 (2,25 mld euro). 

rt 2024 02 578271 356187

DOBRY STAN TURYSTYKI

Kondycja maltańskiej turystyki wyróżnia się także na tle innych krajów europejskich. W ujęciu średnim, narodowym branżom turystycznym na Starym Kontynencie udało się powrócić do stanu przed pandemicznego (z roku 2019) na poziomie 94 proc. Dla porównania, Wyspy Maltańskie...OPR. REDAKCJA

Wydanie: 2/2024, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail