Kolejki linowe w Południowym Tyrolu

Być w Południowym Tyrolu i nie wjechać na górę? Niemożliwe. Niezależnie od tego, czy chcemy pojeździć na nartach, odwiedzić chatę przy stoku czy wybieramy się na letni hiking – korzystamy z kolejki linowej. Zazwyczaj traktujemy ją jak zwykły środek transportu i nie przywiązujemy do niej większej uwagi. A warto! W regionie znajdują się zarówno nowoczesne gondole, jak i takie rodem z innej epoki, które przeniosą nas do minionych czasów.

rt 2024 02 235986 303067


KABRIOLETEM NA SAM SZCZYT

Czy można wjechać na górę w szklanej gondoli, która... nie ma dachu? Jak najbardziej. Taką możliwość oferuje gondola kabriolet w miejscowości Tiers/Tires (Carezza/Karersee). Umożliwia ona podziwianie malowniczej panoramy jednych z najbardziej znanych masywów w regionie: Rosengarten i Latemar. To pierwsza tego typu gondola we Włoszech. Dwie duże kabiny ze szklanymi ścianami mają po dwie kondygnacje, jednak to, co je naprawdę wyróżnia, to otwarty górny poziom. Na nim 10 osób może jednocześnie korzystać z przejażdżki na szczyt góry Frommer Alm, ciesząc się zapierającymi dech w piersiach widokami.

rt 2024 02 944943 672352

W dolnej kondygnacji wygodne miejsce znajdzie 50 osób. Podróż Cabrio to nie tylko spektakularne widoki z góry. Kolejka została...OPR. REDAKCJA

Wydanie: 2/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail