Pełna atrakcji Suwalszczyzna

Suwalszczyzna nadal pozostaje wyjątkowym i niezadeptanym przez turystów regionem. To obszar pod wieloma względami wyjątkowy w naszym kraju i naprawdę wart odwiedzenia.

ht 2024 03 596980 862912

Wyjątkowość tego regionu nie polega tylko na walorach przyrodniczych, ale również na doskonałym współgraniu kultury z przyrodą. Do tego kultur i tradycji wciąż żywych mimo burz dziejowych, jakie spustoszyły pod tym względem niektóre sąsiednie regiony. Wszystko to tworzy wyjątkową mieszankę. PRZYRODA Niewątpliwie przyroda należy do naczelnych atutów Suwalszczyzny. Mamy tu właściwie wszystko: rzeki, jeziora, urozmaiconą rzeźbę terenu. Nie przypadkiem powstały tu park narodowy i park krajobrazowy. Wigierski Park Narodowy to obszar, na którym znajduje się ponad 40 naturalnych zbiorników wodnych i przez który płynie wiele rzek, a pośród nich ta najbardziej znana – Czarna Hańcza.

ht 2024 03 814849 547331

Trudno znaleźć w Polsce lepiej zachowany obszar polodowcowy. Wszystko to w oprawie pięknych lasów. Można tu podziwiać małe dystroficzne jeziorka otoczone kożuchem mchów i torfowców. Jednym z bardziej znanych obrazów z tego parku jest klasztor pokamedulski na cyplu nad jeziorem Wigry. To teren wprost wymarzony do szukania spokoju i relaksu. Innym obszarem chronionym jest Suwalski Park Krajobrazowy. Nie bez powodu w roku 2014 zdobył tytuł Siódmego Cudu Polski w plebiscycie „National Geographic”. Na turystów czekają...ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 3/2024, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail