Nieodkryte perełki południowych Czech

Południowa część Republiki Czeskiej jest w Polsce mniej znana. Wynika to zapewne z faktu, że w odróżnieniu od rejonów w pobliżu naszej granicy wymaga dłuższej wyprawy. Jednak zdecydowanie warto taką wyprawę zorganizować.

 Zapraszamy na wycieczkę szlakiem mniej uczęszczanych, ale pięknych i bogatych w historię zakątków południowych Czech: miast, zamków i pałaców i atrakcji przyrodniczych.

rt 2024 04 630020 571067

PAŁAC BLATNÁ

Wodny pałac Blatná należy do najlepiej zachowanych wodnych siedzib szlacheckich w Czechach. Pałac otacza piękny park angielski, który zamieszkuje stado danieli. Nad budowlą dominuje biała wieża, pięknie odbijająca się w tafli wody. Na gości czeka m.in. zwiedzanie salonu orientalnego, barokowego, w stylu empire, myśliwskiego oraz galerii rodowej właścicieli. Pałac został w 1990 r. zwrócony, w procedurze restytucji, potomkom barona Karela Hildprandta.

PÍSEK

Miasto powstało dzięki bogactwom mineralnym, a dokładnie złotonośnemu piaskowi, który wydobywano tu już od XII wieku. Stąd też pochodzi nazwa Písek, czyli po polsku „piasek”. W drugiej...OPR. REDAKCJA

Wydanie: 4/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail