Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów, wzrosła o blisko 6 proc.
Dane dotyczące wzrostu ruchu turystycznego w połączeniu z widocznym w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i BIK spadkiem zaległego zadłużenia to dobry prognostyk na przyszłość. Na pewno chętnie gości przyjmą hotelarze z woj. łódzkiego, których zaległości są najwyższe na tle pozostałych regionów – sięgają blisko 237 mln zł. Początek roku nie był dla branży noclegowej najlepszy, ale przedsiębiorcy są raczej optymistycznie nastawieni do najbliższego sezonu.
W marcu hotele odnotowały wyniki na poziomie lutego i wciąż są one słabsze w porównaniu z poprzednim rokiem – wynika z najnowszej comiesięcznej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dotyczącej sytuacji w branży. Hotelarze oceniają okres Świąt Wielkanocnych jako udany, równie optymistycznie zapowiada się majówka. prognozy są o kilkanaście p.p. lepsze niż w analogicznym okresie rok temu, co wskazuje na powolną, ale jednak poprawę w wydłużaniu okienka rezerwacyjnego.
ZIMĄ TURYSTÓW BYŁO MNIEJ I CZĘŚCIEJ WYJEŻDŻALI NAD MORZE
Mimo że w ostatnich dwóch latach wydawało się, iż branża noclegowa podnosi się po bardzo słabym przełomie lat 2020/2021 wywołanym pandemią COVID-19, to styczeń br. pokazał, że do kompletnego wyjścia z kryzysu może być jeszcze długa droga. Mimo ferii zimowych początek roku dla oferujących zakwaterowanie był słabszy nie tylko niż grudzień 2023 r., ale też niż styczeń zeszłego roku. Dane zebrane przez IGHP pokazują,...